Podnoszenie ciężarów - MŚ: kolejne złoto Talakhadze na zakończenie mistrzostw, fatalny występ Michalskiego

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 17.09.2023, 19:01

Lasza Talakhadze zdobył ostatni złoty medal na mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w Rijadzie. Bezkonkurencyjny Gruzin wyprzedził dwóch Ormian startujących pod różnymi flagami. Arkadiusz Michalski nie został sklasyfikowany w końcowej tabeli zawodów.

Ostatnim akcentem rywalizacji na pomoście w Rijadzie była rywalizacja „wagi ciężkiej” – kategoria mężczyzn powyżej 109 kilogramów, z Laszą Talakhadze w roli wielkiego faworyta. Gruzin potwierdził swoją dominację, uzyskując w rwaniu 220 kilogramów i o siedem wyprzedzając Gora Minasaja – Ormianina startującego w barwach Bahrajnu. Podium uzupełniał Varazdat Lalaljan z Armenii z wynikiem 212 kilogramów. Wspomniana trójka była bardzo blisko medali także w dwuboju, bowiem czwarty Ali Davoudi tracił do podium aż dziesięć kilogramów – dużo. Pomimo świetnego podrzutu i 249 kilogramów Irańczyka oraz kilograma więcej Simona Martirosjana z Armenii, nie udało im się strącić z podium czołowej trójki, w związku z czym musieli się oni zadowolić małym srebrem oraz brązem za podrzut. Złoto zdobył bezkonkurencyjny Talakhadze, który uzyskał 253 kilogramy, czternaście mniej od rekordu świata. W korespondencyjnym pojedynku o srebro w dwuboju lepszy okazał się Lalaljan, który uzyskując 460 kilogramów w dwuboju o kilogram pokonał swojego byłego kolegę z reprezentacji. Na starcie stanął także Arkadiusz Michalski, jednak nie zaliczył żadnego podejścia do 161 kilogramów, a do podrzutu już nie podszedł.