Superliga Kobiet: Metraco górą w starciu z MKS-em

• Data publikacji: 04.11.2018, 23:47

W hitowym pojedynku 9. kolejki polskiej ligi szczypiornistek, Metraco wygrało na swoim boisku z MKS-em Perłą Lublin 27:22.

Początkowo to przyjezdna drużyna dominowała. Gospodynie nie były w stanie zdobyć choćby jednego trafienia. po kilkunastu minutach sytuacja uległa zmianie o 180 stopni. W bramce świetnie spisywała się Monika Maliczkiewicz, co pozwoliło lubiniankom na odrobienie strat z nawiązką. Kiedy po drugiej stronie boiska pojawiła się Besen, doszło do wyrównania gry i wyniku. Do przerwy był remis 12:12. Kolejne 30 minut wyglądało podobnie. Ogromną rolę odegrały w spotkaniu Piechnik, Wąż i Górna, które wyprowadziły swój zespół na prowadzenie, którego ich drużyna już nie oddała i tym samym wygrała 27:22.

Ciekawe spotkanie odbyło się również w Jeleniej Górze, gdzie tamtejsze zawodniczki podejmowały Piotrcovię. Pojedynek był o tyle interesujący, że w poprzedniej kolejce przyjezdne o mały włos nie podzieliły się punktami z Metraco Lubin, co mogło być zapowiedzią ich dobrej formy. W początkowej fazie spotkania drużyna z Piotrkowa odstawała od rywalek - była bardzo nieskuteczna, co pozwoliło gospodyniom odskoczyć na kilka bramek. Wtedy do głosu doszła Władysława Belmas, która poprowadziła grę w ataku swojej drużyny, niwelując straty. Po 30 minutach było 13:12. Po przerwie KPR znów zbudowały przewagę, jednak tym razem nie pozwoliły jej odrobić i wygrały 26:23.

SPR Pogoń Szczecin – Energa AZS Koszalin 25:29

KPR Gminy Kobierzyce – Korona Handball Kielce 34:24

Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów 28:23

KPR Jelenie Góra – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:23

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 27:22