Liga Mistrzów: wysoka wygrana Barcelony na otwarcie rozgrywek

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 19.09.2023, 22:54

FC Barcelona wygrała u siebie wtorkowy mecz 1. kolejki Ligi Mistrzów, w której to mierzyła się z debiutującym w tych rozgrywkach Royal Antwerp FC. Na liście strzelców wpisał się Robert Lewandowski.

W wyjściowym składzie Barcelony wyszedł oczywiście kapitan reprezentacji Polski - Robert Lewandowski. Barcelona grała jednak nie u siebie, a na Stadionie Olimpijskim, gdzie występuje w okresie remontu jej macierzystego obiektu - Camp Nou.

Gol otwierający wynik spotkania padł już w 11. minucie. Podaniem w pole karne obsłużonym został João Félix. Ten złamał do środka, czym oszukał obrońcę, po czym uderzył skutecznie zza pola bramkowego. Kolejny gol padł w 19. minucie. Znów piłkę na lewej stronie pola karnego otrzymał Felix. Tym razem zgrywał na prawo do wbiegającego w pole bramkowe Roberta Lewandowskiego, który z bliskiej odległości trafił na 2:0.  Barcelona poszła za ciosem. Już w 22. minucie z piłką w pole karne przedarł się Raphinha. Tren zgrywał do środka, ale ostatecznie piłkę do własnej siatki skierował nieszczęśliwie interweniujący defensor gości - Jelle Bataille.

Barcelonie swoje prowadzenie udało się podwyższyć w 54. minucie. Do bezpańskiej piłki dopadł w polu karnym Gavi, który zdobył bramkę po uderzeniu zza pola bramkowego. Kolejny gol padł w 66. minucie. Zza szesnastki na pole bramkowe dogrywał Raphinha, zaś akcję na lewej stronie zamknął uderzający głową Felix. W samej końcówce na 6:0 mógł trafić Lewandowski. Polak otrzymał piłkę na szesnastce. Odwrócił się, po czym jednak trafił w sytuacji sam na sam wysoko nad poprzeczką.

Dla Lewandowskiego dzisiejsze trafienie było jego 100. w europejskich pucharach licząc Ligę Mistrzów, Ligę Europy, kwalifikacje do Ligi Europy i Puchar UEFA. Spotkanie rozgrywano w ramach grupy H. W drugim starciu tej grupy FC Porto wygrało z Szachtarem Donieck 3:1.

Liga Mistrzów - 1. kolejka
FC Barcelona - Royal Antwerp FC 5:0 (3:0)
Bramki:
11' Felix, 19' Lewandowski, 22' Bataille (GS), 54' Gavi, 66' Felix
Kartki: 36' Gavi (BAR)
FC Barcelona: ter Stegen (C) – Cancelo (76' Roberto), Koundé, Christensen, Balde – Gündoğan, F. de Jong (58' Romeu), Gavi (58' F. López) – Raphinha (67' F. Torres), Lewandowski, Félix (68' Yamal)
Royal Antwerp: Butez – Bataille (73' Kerk), Alderweireld (C), Coulibaly, Wijndal – Keita, Ekkelenkamp (60' Yusuf), Vermeeren – Muja (82' Valencia), Janssen (60' Ilenikhena), Balikwisha (60' De Laet)
Sędzia: Radu Petrescu