NBA: noc jednostronnych meczów

• Data publikacji: 05.11.2018, 06:27

Giannis Antetokounmpo skompletował triple-double, które przyczyniło się do zwycięstwa nad Sacramento Kings. Kolejną porażkę w tym sezonie ponieśli Los Angeles Lakers. Devin Booker ratuje Phoenix Suns - tym razem trafił na zwycięstwo.

Do ofensywnego meczu doszło w Milwaukee, gdzie Bucks rozgromili swoich rywali 35 punktami. Gospodarze w każdej kwarcie byli po prostu lepsi, a najjaśniej wśród nich świeciła gwiazda Giannisa Antetokunmpo. Grek zdobył triple-double (26p., 15zb., 11as.) i jawnie przyczynił się do tego zwycięstwa.

Niedawno John Wall powiedział, że jego drużyna jest tak słaba, że jedynym czarodziejem, który może uratować Wizards jest Harry Potter. Widocznie sam Wall chwycił różdżkę w dłoń, założył charakterystyczne okulary i wziął się do roboty, bo Washington Wizards pokonali u siebie New York Knicks 108:95. Rozgrywający gospodarzy, razem z Bradleyem Bealem, poprowadził do tego zwycięstwa, zdobywając 26 punktów, notując 7 asyst i aż 5 przechwytów.

Podczas gdy dzisiaj niemal we wszystkich meczach jedna drużyna wyraźnie wygrywała, w Phoenix fani musieli drżeć o wynik swojej drużyny do ostatnich sekund. To właśnie wtedy, przy wyniku 100:100, Devin Booker rozegrał indywidualną akcję i trafił na zwycięstwo z półdystansu. Przeciwnicy mieli na odpowiedź zaledwie 1,7 sekundy, a to stanowczo za mało. W rezultacie Suns wygrywają swój drugi mecz w tym sezonie.

Do kolejnej porażki doszło w Los Angeles, gdzie Lakers musieli uznać wyższość Toronto Raptors. Gospodarze mogą tylko do siebie mieć pretensje, bo rozegrali fatalną pierwszą kwartę, którą przegrali 17:42. To była zbyt duża strata, by ją odrobić w pozostałej części meczu. Pod koszami rządził Serge Ibaka, który zdobył 32 punkty i 10 razy zbierał piłkę. Kyle Lowry dorzucił do tego 21 punktów i 15 asyst. W Lakers najwięcej oczek zdobył Kyle Kuzma - 24. LeBron James rozegrał przeciętny mecz (18p., 2zb., 5as.)

Wszystkie wyniki NBA:

Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 144:109 (39:30; 33:20; 36:32; 36:27)

Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers 122:97 (18:21; 33:26; 41:28; 30:22)

Washington Wizards - New York Knicks 108:95 (24:17; 34:33; 23:28; 27:17)

San Antonio Spurs - Orlando Magic 110:117 (26:36; 28:27; 20:28; 36:26)

Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 102:100 (21:28; 31:28; 25:25; 25:19)

Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 111:81 (30:27; 31:18; 31:19; 19:17)

Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 107:121 (17:42; 32:29; 31:30; 27:20)