EHF: zły początek Orlen Wisły Płock
Wojciech Jabłoński/pgnig-superliga.pl

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 20.09.2023, 19:41

Orlen Wisła Płock z kolejną porażką w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Po wyrównanym spotkaniu nafciarze przegrywają z duńskim zespołem GOG Handbold.

Od spektakularnej bramki mecz rozpoczął grający dla Wisły Płock Gergo Fazekasz. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź duńskiego zespół, gdyż już po chwili wyrównali wynik.

Bardzo szybko na boisku zameldował się również bramkarz GOG Tobias Tulin, który już w pierwszych minutach zatrzymał Tomasa Pirocha. Z każdą akcją oba zespoły grały coraz mocniej w obronie, co w końcu poskutkowało rzutem karnym dla nafciarzy wykorzystanym przez Chorwata Tina Lucina. Obie drużyny grały bardzo wyrównane spotkanie, a po 30 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 13:13.

Druga połowa spotkania początkowo również przebiegała bramka za bramkę. Na nieznaczne dwubramkowe prowadzenie jednak częściej wysuwała się duńska drużyna. W niesamowitej dyspozycji był dziś doświadczony rozgrywający duńskiego zespołu Morten Olsen, który ostatecznie na swoim koncie zapisał 10 trafień. GOG w ostatnich minutach całkowicie przejął inicjatywę i zakończył mecz z czterema bramkami przewagi.

Orlen Wisła Płock - GOG Handbold  26:30 (13:13)