Koszykówka - EBLK: podsumowanie 6. kolejki

• Data publikacji: 05.11.2018, 07:41

Hit 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet miał miejsce w Bydgoszczy, gdzie miejscowe Artego nieznacznie uległo Arce Gdynia. Pierwszy triumf zanotowały natomiast koszykarki Politechniki Gdańskiej.

Najciekawiej miało być w Bydgoszczy i, patrząc na pozostałe wyniki, faktycznie tak było. W hicie kolejki lepsza była Arka, choć do końca musiała się bronić przed atakami gospodyń. Artego tym razem nie dało rady i przegrało po raz pierwszy w sezonie. Bez porażki zostają już tylko wrocławianki i polkowiczanki.

Pierwszy triumf za to zanotowały koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej, które we własnej hali pokonały Eneę AZS Poznań. Tym samym jedynie Ostrovia zostaje bez wygranej na koncie.

W pozostałych pojedynkach wygrywały faworytki, choć gorzowianki w łódzkiej hali przez chwilę musiały się nieco bardziej pilnować. Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego najpierw zbudowały sobie przewagę, by potem zacząć ją systematycznie tracić. Jeszcze w pierwszej połowie było 34:12, a w ostatniej kwarcie przyjezdne miały już tylko dwa "oczka" przewagi. Ostatecznie podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie dały się dogonić i wygrały z Widzewem.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań 88:71
1KS Ślęza Wrocław - PGE MKK Siedlce 81:70
Artego Bydgoszcz - Arka Gdynia 59:65
Wisła CanPack Kraków - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 92:46
CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 74:60
Widzew Łódź - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 63:74