Liga Mistrzów: pewna wygrana Arsenalu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.09.2023, 23:01

Arsenal pewnie pokonał 4:0 PSV Eindhoven w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. "Kanonierzy"  rozstrzygnęli sprawę już w pierwszej połowie.

Przed spotkaniem wydawało się, że gracze Mikela Artety będą mieli większe problemy z Holendrami. PSV notowało serię zwycięstw, ale na Emirates Stadium byli tłem dla gospodarzy. Szczególnie gra w obronie gości pozostawiała dużo do życzenia. Strzelanie rozpoczął w 9. minucie Bukayo Saka, będąc pierwszy przy piłce do dobitki. Dziesięć minut później wynik podwyższył Leandro Trossard, a ozdobą inauguracyjnej części gry był gol Gabriela Jesusa z 39. minuty. Rezultat mógł być jeszcze wyższy, ale dobrych okazji nie wykorzystali Kai Havertz i Jesus.

W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło. Nadal dominował Arsenal i dołożył kolejnego gola. W 70. minucie wynik na 4:0 precyzyjnym strzałem zza pola karnego ustalił Martin Odegaard. Trener Arteta zaczął rotować składem, by oszczędzić podstawowych graczy. Powrót do Ligi Mistrzów "Kanonierzy" mogli uznać za udany.

Arsenal - PSV Eindhoven: 4:0 (3:0)

Bramki: 9' Saka, 20' Trossard, 38' Jesus, 70' Odegaard

Arsenal: Raya - Saliba, White, Gabriel, Zinchenko (58' Tomiyasu) - Rice (76' Jorginho), Odegaard, Havertz - Saka (69' Vieira), Jesus (69' Smith Rowe), Trossard (58' Nelson)

PSV: Benitez - Teze, Bella-Kotchap (76' Ramalho), Boscagli, Dest - Schouten, Veerman, Saibari (66' Tillman) - Bakayoko (66' Lozano), de Jong (90' Pepi), Lang (77' Vertessen)

Żółte kartki: 43' White - 47' Boscagli, 80' Tillman, 87' Schouten

Sędzia: Felix Zwayer

Rozgrywki w tegorocznej Lidze Mistrzów rozpoczęły starcia Milanu z Newcastle i Young Boys Berno z RB Lipsk. Spotkanie na San Siro zakończyło się bezbramkowym remisem, za to w Szwajcarii kibice obejrzeli cztery gole i tamtejszy Young Boys uległ 1:3. O 21 rozegrano kolejne wtorkowe mecze. Celtic po dwóch czerwonych kartkach przegrał 2:0 z Feyenoordem. W Rzymie Lazio uratowało remis po bramce bramkarza Ivana Provedela w doliczonym czasie gry z Atletico Madryt. Olbrzymią niepodzianką pachniało w Manchesterze. Gracze Josepa Guardioli do przerwy przegrywali 1:0 z Crvena Zvezdą, ale w drugiej połowie strzelili trzy gole. W hicie wtorkowych gier PSG pewnie ograło Borussię Dortmund 2:0. Na grad goli zanosiło się w starciu Szachtaru Donieck z FC Porto, gdy w pierwszej odsłonie padły cztery gole. Po przerwie jednak bramek nie było i Portugalczycy wygrali 3:1. Świetną formę strzelecką podtrzymała Barcelona. W meczu z Antwerpią Katalończycy ponownie strzelili 5 goli, nie tracąc żadnego. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

W ppierwszych środowych spotkaniach emocje trzymały do ostatnich minut. Kopenhaga do 85. minuty prowadziła w Stambule z Galatasaray 2:0. Wcześniej obejrzana czerwona kartka przez gości zemściła się w końcówce, gdy Turcy zdobyli dwie bramki i ostatecznie padł remis. Real Madryt długo nie potrafił znaleźć sposobu na Union Berlin. "Królewscy" mieli mnóstwo sytuacji, ale trafili dopiero w doliczonym czasie po golu Jude'a Bellinghama. W meczach rozgrywanych o 21 padło sporo goli. W hicie środowych gier Bayern Monachium wygrał 4:3 z Manchesterem United. Zła passa gości trwała dalej. Napoli po golu w końcówce pokonało Bragę 2:1. Real Sociedad grał świetnie, ale nieskutecznie i mimo prowadzenia ponad 80 minut w 87. minucie Lautaro Martinez wyrównał. W efekcie Inter wyszarpał remis.  W tej samej grupie Salzburg pokonał na wyjeździe Benficę, która po kilku minutach musiała już grać w dziesięciu. W starciu drużyn pod formą Lens zremisowało 1:1 z Sevillą.

Bramki: 90+5' Provedel - 29' Barrios

Manchester City - Crvena Zvezda: 3:1 (0:1)

Bramka: 90+4' Bellingham

Bayern Monachium - Manchester United: 4:3 (2:0)

Bramki: 28' Sane, 32' Gnabry, 53'(k.) Kane, 90+2' Tel - 49' Hojlund, 88', 90+5' Casemiro

Benfica - RB Salzburg: 0:2 (0:1)

Bramki: 15'(k.) Simić, 51' Gloukh

Braga - SSC Napoli: 1:2 (0:1)

Bramki: 84' Bruma - 45+1' Di Lorenzo, 88'(s.) Niakate

Real Sociedad - Inter Mediolan: 1:1 (1:0)

Bramki: 4' Mendez - 87' Martinez

Sevilla - RC Lens: 1:1 (1:1)

Bramki: 9' Ocampos - 24' Fulgini