EHF: kielczanie zwyciężają w Norwegii
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 21.09.2023, 20:20

Barlinek Industria Kielce z pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów! Po bardzo dobrej rywalizacji kielczanie pokonują Kolstad Handball. W kolejnym meczu polski zespół zmierzy się z PSG już 27 września.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Kielczanie. Najpierw Alex Dujszebajew zdobył efektowną bramkę, a później Miłosz Wałach, który zastępuje w bramce Andreasa Wolfa, zaliczył pierwszą udaną interwencje w bramce. Z każdą minutą jednak gra Kolstad nabierała tempa, więc już po chwili mogliśmy być świadkami bardzo wyrównanego meczu. Na pięć minut do końca pierwszej połowy meczu dwie rewelacyjne bramki Szymona Sićko sprawiły, że kielczanie pierwszy raz w tym meczu zdołali wyjść na trzybramkowe prowadzenie. Końcówka należała już w całości do polskiej drużyny, która dzięki serii bramek powiększyła przewagę na koniec pierwszej części do sześciu trafień.

Druga połowa przebiegała bardzo podobnie. Kielczanie dalej dyktowali warunki gry, lecz Kolstad nieustannie wywierał presję, próbując doprowadzić do remisu. Jeszcze na dwie minuty do zakończenia spotkania Norwedzy mieli tylko dwie bramki straty, lecz dzięki bezbłędnemu Arkadiuszowi Moryto, który wykorzystał rzut karny, kielczanie ponownie odskoczyli rywalom. Ostatecznie Mistrzowie Polski zwyciężyli 32:30, najskuteczniejszy w szeregach polskiego zespołu był Szymon Sićko, który na swoim koncie zapisał sześć bramek.

Kolstad Handball - Barlinek Industria Kielce 30:32 (11:17)