Amp Futbol - MŚ: wygrana Polaków na koniec turnieju, Angola ze złotem

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 05.11.2018, 08:30

Reprezentacja Polski w amp futbolu zwycięsko zakończyła turniej i zajęła 7. miejsce mistrzostw świata. Złote medale trafiły do drużyny z Angoli.

W pojedynku o 7. miejsce mistrzostw świata Polacy zmierzyli się z drużyną Hiszpanii. Podopieczni Marka Dragosza dobrze weszli w mecz i od początku dominowali na boisku. W 7. minucie spotkania golem zdobytym bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Bartosz Łastowski. Po objęciu prowadzenia polski zespół nie zwalniał tempa i kontynuował ataki na bramkę rywali. Mimo dobrej postawy całej drużyny, do przerwy nie udało się podwyższyć wyniku.

W drugiej połowie do głosu doszli Hiszpanie, którzy za wszelką cenę próbowali doprowadzić do remisu. Zwłaszcza w końcowych minutach spotkania rywale szturmowali polską bramkę. Dobra dyspozycja bramkarza i skuteczne wybijanie piłki w obronie pozwoliły jednak zachować przewagę. Biało-Czerwoni zakończyli turniej zwycięstwem i ostatecznie zajęli w mistrzostwach świata 7. miejsce.

Mecz o 7. miejsce: Polska – Hiszpania 1:0

Polska (wyjściowa siódemka): Popławski, Rosiek, Świercz, Kapłon, Łastowski, Grygiel, Kożuch

Rezerwa: Miśkiewicz, Krzempek, Wrona, Dobkowski, Stanecki

Wiele emocji przyniosły mecze o medale – do wyłonienia zwycięzców, zarówno w wielkim, jak i w małym finale potrzebne były rzuty karne! W pojedynku o złoto spotkali się aktualni wicemistrzowie świata z Angoli i mistrzowie Europy z Turcji. Ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce nie padła żadna bramka. Po czterech seriach rzutów karnych na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. W ostatniej kolejce bramkarz Angoli wybronił strzał rywali, a po chwili kolega z drużyny wpakował piłkę do siatki. Reprezentacja Angoli sięgnęła po historyczny triumf w mistrzostwach świata.

Analogicznie sytuacja wyglądała w meczu o trzecie miejsce. Tu również przez 70 minut nie doczekaliśmy się ani jednego gola, a o zdobyciu medali decydowała ostatnia seria rzutów karnych. W niej pomylił się reprezentant gospodarzy, a nerwy na wodzy utrzymał zawodnik brazylijski. Ekipa Canarinhos pokonała Meksyk 5:4 i stanęła na najniższym stopniu podium.

Finał: AngolaTurcja 0:0 (karne 5:4)

Mecz o brąz: Meksyk – Brazylia 0:0 (karne 4:5)