PKO Ekstraklasa: Cracovia lepsza od ŁKS-u
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 30.09.2023, 16:54

Cracovia wygrała 2:0 z ŁKS-em Łódź w meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Gracze Jacka Zielińskiego zdominowali rywala głównie w pierwszej połowie.

Spotkanie pomiędzy ŁKS-em a Cracovią było meczem drużyn znajdujących się w słabej formie. Dla łodzian starcia u siebie były jak na razie jedynymi, w których potrafili inkasować punkty. Krakowianie ostatnio na własnym stadionie ulegli aż 5:1 z Pogonią Szczecin. W sobotni pojedynek dużo lepiej weszli gracze Jacka Zielińskiego. W 9. minucie Aleksander Bobek staranował Kacpra Śmiglewskiego i sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Michał Rakoczy, zmieniając Patryka Makucha, który nie trafił z Pogonią. Młodzieżowiec Cracovii uderzył jednak w poprzeczkę. Zmarnowana jedenastka nie podziałała na zawodników z Małopolski demotywująco. Już cztery minuty później po rzucie rożnym gola zdobył Virgil Ghita, czyli jeden z antybohaterów poprzedniego meczu w Krakowie. Sytuacja łodzian stała się jeszcze trudniejsza w 21. minucie. Jurij Atanasov strzelił z dystansu, a piłka po drodze odbiła się od Marcina Flisa, czym zmyliła Bobka. ŁKS prosił się o kolejne problemy. Z łatwością z defensorami rywala radził sobie Takuto Oshima. Japończyk jednak nie wykorzystał dwóch dobrych sytuacji. ŁKS najgroźniej odpowiedział silnym strzałem Kaya Tejana, obronionym przez golkipera.

Po przerwie tempo spotkania znacząco spadło. Jednym z powodów takiego rozwoju sytuacji był plan Cracovii, polegający na wycofaniu się na własną połowę. Stąd też przy piłce zdecydowanie częściej byli gospodarze. Trudno jednak mówić, aby przekładali to na skuteczną grę w ofensywie. Najlepszą okazję w 86. minucie miał Pirulo, lecz podobnie jak we wcześniejszych meczach nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Dzięki wygranej krakowianie przesunęli się na siódmą lokatę. Łodzianie z kolei pozostali w strefie spadkowej.

ŁKS Łódź - Cracovia: 0:2 (0:2)

Bramki: 14' Ghita, 21' Atanasov

ŁKS: Bobek - Dankowski (74' Gulen), Flis, Louveau, Głowacki - Mokrzycki, Hoti (74' Śliwa), Letniowski (21' Ramirez), Pirulo (89' Fase), Szeliga (46' Janczukowicz) - Tejan

Cracovia: Madejski - Ghita, Glik, Jugas (85' Hoskonen) - Jaroszyński, Atanasov, Oshima, Rakoczy (77' Knap), Rapa - Śmiglewski (54' Kallman), Makuch (85' Bochnak)

Żółte kartki: 9' Bobek - 89' Jaroszyński

Sędzia: Bartosz Frankowski