PKO Ekstraklasa: wygrana Jagiellonii z Legią
Krisgola/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.10.2023, 22:05

Jagiellonia Białystok ograła 2:0 Legię Warszawa w meczu dziesiątej kolejki PKO Ekstraklasy. Gole na wagę trzech punktów zdobyli Jose Naranjo i Jesus Imaz.

Ostatnie niedzielne starcie 10. kolejki zapowiadało się hitowo. Jagiellonia - jedna z rewelacji rozgrywek mierzyła się ze seryjnie wygrywającą Legią. Kosta Runjaić, mając z tyłu głowy spotkanie w Lidze Konferencji Europy, dokonał kilku rotacji w wyjściowym składzie. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Bartosz Slisz i Josue. Poza kadrą meczową z powodu przeziębienia znalazł się Paweł Wszołek. Większy komfort miał Adrian Siemieniec, którego zespół wyszedł "na galowo". Pierwsze pół godziny należało do gospodarzy. W 13. minucie Jose Naranjo otworzył wynik po strzale ze skraju pola karnego. Szybko mogło być 2:0, ale Afemico Pululu trafił w słupek. Jagiellonia trwała w grze ofensywnej i efekty przyszły w 29. minucie, kiedy głową Kacpra Tobiasza pokonał Jesus Imaz. Bezradność warszawiaków podkreślał brak żadnego celnego strzału do przerwy.

Po zmianie stron gospodarze szybko doczekali się rzutu karnego. Po weryfikacji VAR Szymon Marciniak zdecydował się jednak odwołać jedenastkę. Gracze Adriana Siemieńca oddali piłkę rywalowi. Zapowiadało się, że bardzo nisko ustawiona "Jaga" w końcu straci bramkę. Napór Legii nie okazał się jednak tak groźny. Najbliżej gola kontaktowego był Makana Baku, który obił słupek. W końcówce Legioniści grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Marco Burcha. Gospodarze dowieźli dwubramkowe prowadzenie i w tabeli traci do Legii już tylko punkt.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa: 2:0 (2:0)

Bramki: 13' Naranjo, 29' Imaz

Jagiellonia: Alomerović - Sacek, Matysik, Dieguez, Wdowik - Marczuk (75' Skrzypczak), Romanczuk, Imaz (84' Kupisz), Nene (65' Kubicki), Naranjo (65' Hansen) - Pululu (75' Łaski)

Legia: Tobiasz - Pankov, Kapuadi, Burch - Baku (71' Kramer), Celhaka, Elitim (62' Slisz), Kun (62' Dias) - Gual, Pekhart (46' Rosołek), Muci (62' Josue)

Żółte kartki: 62' Alomerović, 89' Łaski - 50', 87 Bursch

Czerwona kartka: 87' Bursch

Sędzia: Szymon Marciniak