Wyszarpane zwycięstwo z Włoszkami
Dawid Lis

Wyszarpane zwycięstwo z Włoszkami

  • Data publikacji: 17.05.2018, 02:25

Polskie siatkarki odniosły pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Narodów. W swoim drugim meczu w Lincoln podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały po tie-breaku Włoszki.

 

Na początku premierowej odsłony spotkania Włoszki wyszły na nieznaczne prowadzenie, które jednak, pomimo niedokładności w przyjęciu i rozegraniu, udało się zniwelować do remisu 10:10. Wprawdzie niedługo potem po raz pierwszy to Polki znalazły się na prowadzeniu (14:13 po krótkiej i asie Agnieszki Kąkolewskiej), jednak Azzurre odwróciły wynik na swoją korzyść, tym razem odskakując nawet na cztery punkty (21:17). Biało-Czerwone wróciły jednak do gry i doprowadziły do remisu po 21. Od tej pory punktowały już tylko nasze rywalki, triumfując tym samym w pierwszym secie.

 

W drugim secie podopieczne Jacka Nawrockiego prezentowały się dużo lepiej. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły dwoma punktami, jednak wkrótce Włoszki odrobiły stratę i na tablicy wyników pojawił się rezultat 10:10. Kolejne osiem akcji zakończyło się punktem dla naszych zawodniczek, a ostatecznie Polki wygrały tę partię do 14.

 

Kolejny set znów odwrócił role w spotkaniu - błędy, które zaczęły się pojawiać w polskiej drużynie, nie tylko doprowadziły do prowadzenia rywalek, ale też napędzały kolejne błędy w grze Biało-Czerwonych. Ostatecznie po secie, o którym Polki chciałyby szybko zapomnieć, Włoszki wygrały 25:19.

 

Czwartą partię nasze zawodniczki zagrały na poziomie podobnym do tego prezentowanego w drugiej. Tym razem przewaga, którą podopieczne Jacka Nawrockiego wypracowały, nie była tak wysoka. W końcówce jednak od stanu 19:16 zdobyły pięć punktów z rzędu, dzięki czemu wynik końcowy seta, 25:17, wyglądał okazale.

 

Wspaniale dla naszej drużyny rozpoczął się też tie-break - z ośmiu pierwszych akcji Polki wygrały siedem. Niestety, Włoszki dogoniły wynik i doprowadziły do remisu 9:9. Biało-Czerwonym udało się uspokoić nerwy i w końcówce wygrały 15:12, triumfując w całym meczu 3:2.

 

Polska-Włochy 3:2 (21:25, 25:14, 19:25, 25:17, 15:12)
Polska: Marlena Pleśnierowicz (1), Agnieszka Kąkolewska (21), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (3), Martyna Grajber (10), Natalia Mędrzyk (14), Malwina Smarzek (28), Agata Witkowska (libero) oraz Julia Nowicka, Martyna Łukasik (1), Gabriela Polańska (4)
Włochy: Serena Ortolani (14), Ofelia Malinov (1), Rossella Olivotto (1), Anastasia Guerra (19), Marina Lubian (12), Miriam Fatime Sylla (15), Beatrice Parrocchiale (libero) oraz Camilla Mingardi (1), Elena Pietrini (2), Carlotta Cambi (1), Sarah Luisa Fahr