ORLEN Superliga mężczyzn: dobry mecz Górnika, całkowita dominacja Kielc
Biuro prasowe PGNiG Superligi mężczyzn

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 03.10.2023, 10:51

Minęła już 7. kolejka zmagań o Mistrzostwo Polski w sezonie 2023/2024. Na czele tabeli w dalszym ciągu bez porażki znajdują się Orlen Wisła Płock i Industria Kielce, zaraz za nimi plasuje się Górnik Zabrze.

Ligowy beniaminek i tym razem musiał uznać wyższość rywali. Mimo dość wyrównanego spotkania Piotrkowianin niemal przez cały mecz utrzymywało kilkubramkową przewagę. Dopiero w ostatnich minutach Legionowo zdołało odrobić straty i doprowadzić do remisu. Piotrkowianin jednak nie pozwolił na odebranie sobie tego zwycięstwa i zakończył mecz z dwubramkową przewagą.

Legionowo – Piotrkowianin 21:23 (10:13)

W kolejnym meczu Zagłębie Lubin podejmowało na własnym polu Unię Tarnów. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, co poskutkowało wynikiem 11:11 po 30 minutach gry. W drugiej części inicjatywę całkowicie przejęli goście, którzy dzięki serii bramek zdołali wyjść aż na sześciobramkowe prowadzenie. Zagłębię próbowało odmienić losy tego meczu, lecz tym razem nie udała im się ta sztuka.

Zagłębie Lubin – Unia Tarnów 21:25 (11:11)

Bardzo dobrze mecz zaczęli piłkarze Gwardii Opole, lecz po chwili nafciarze zaczęli się rozkręcać. Orlen Wisła Płock z każdą akcją coraz bardziej dominowała nad przeciwnikami i powiększała swoją przewagę. Na kilkanaście minut przed zakończeniem spotkania dziewięciopunktowa przewaga Wisły zaczęła powoli topnieć, lecz gospodarzom zabrakło czasu, by móc walczyć o odwróceniem losu tego meczu.

Gwardia Opole – Orlen Wisła Płock 25:30 (9:13)

Świadkiem najbardziej emocjonującego pojedynku mogliśmy być podczas meczu MMTS-u Kwidzyn i Ostrowa Wielkopolskiego. W pierwszej połowie zdecydowanie dominował MMTS, w drugiej zaś to Ostrów prezentował się lepiej. Zwycięzców tego meczu musiały wyłonić dopiero rzuty karne, w których minimalnie lepsi okazali się gospodarze.

MMTS Kwidzyn – Ostrów Wielkopolski 37:36 (19:15, 6:5 k.)

Pomimo wyrównanej pierwszej połowy Wybrzeże Gdańsk kolejny raz ulega przeciwnikom. Tym razem pomorzanie mierzyli się z zespołem z Kalisza. Mecz był wyrównany przez niemal 45 minut, lecz później to Kalisz zaczął budować przewagę, by zakończyć spotkanie wynikiem 34:30.

Wybrzeże Gdańsk – MKS Kalisz 30:34 (15:16)

Obrońcy tytułu podejmowali tym razem na swoim boisku Azoty Puławy. Cały mecz przebiegał pod dyktando faworytów, którzy już w pierwszej połowie wypracowali aż dziesięciopunktowe prowadzenie. W drugiej części kielczanie jedynie powiększali swoje prowadzenie, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyli 39-23.

Barlinek Industria Kielce – Azoty Puławy 39-23 (22:12)

Ostatnim meczem tej kolejki było spotkanie Chrobrego Głogów i Górnika Zabrze. Górnicy w tym meczu prezentowali się bardzo dobrze już od pierwszej minuty, dzięki czemu po 30 minutach gry mieli pięć bramek przewagi. Druga połowa toczyła się już bramka za bramkę, lecz Zabrze nie pozwalało bardziej zbliżyć się przeciwnikom i ostatecznie zwyciężyli z  prowadzeniem czterech trafień. Najskuteczniejszym graczem był Taras Minocki.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 29-33 (11:16)