Rugby - PŚ: Francja najlepsza w grupie A

• Data publikacji: 07.10.2023, 09:19

Pierwsza z grup zakończyła swoje rozgrywki na Pucharze Świata. W grupie A po komplet triumfów sięgnęła Francja, która w piątek pokonała 60:7 Włochy.

Na koniec rozgrywek w grupie A rozegrano spotkanie między dwoma zespołami z Europy. Włosi mieli teoretycznie szanse na awans, ale musieli zwyciężyć z niepokonaną do tej pory Francją. Już w drugiej minucie Damien Penaud zameldował się z piłką w polu punktowym rywali i nie było złudzeń, kto jest faworytem w meczu w Lyonie. Gospodarze turnieju z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Do przerwy mieli już cztery przyłożenia, w tym dwa autorstwa Penauda.

Włochom udało się zaliczyć jedno przyłożenie w ostatnich minutach, gdyż to z pierwszej połowy zostało anulowane po analizie TMO. Mecz zakończył się wynikiem 60:7 dla Trójkolorowych, którzy w grupie odnieśli wszystkie cztery zwycięstwa. Na słowa uznania na tych mistrzostwach zasługuje cały francuski zespół, ale oprócz Penauda w starciu z Italią wyróżnił się Thomas Ramos. Francuski obrońca miał przyłożenie, 6/6 celnych podwyższeń oraz 1/2 udanych kopnięć z karnego. Włosi zakończyli zmagania w grupie A na trzecim miejscu. Zrobili swoje, pokonując Namibię i Urugwaj, ale ich strata do Francji oraz Nowej Zelandii była olbrzymia.

Francja - Włochy 60:7 (31:0)