Lotto Ekstraklasa: pewne zwycięstwo Jagi

• Data publikacji: 05.11.2018, 19:54

Czternastą kolejkę Lotto Ekstraklasy zakończył mecz Zagłębia z Jagiellonią. W Sosnowcu lepsi okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 4:1.

Dla gospodarzy mecz mógł się rozpocząć znakomicie. W 3. minucie dobrą centrą z lewej flanki popisał się Mraz, jednak Cristovao minął się z futbolówką. Dziesięć minut później snajper Zagłębie ponownie nie zdołał skierować piłki do bramki rywali po dobrej kontrze swojej drużyny. W 23. minucie wreszcie groźniej zaatakowali goście. Frankowski po zagraniu w pole karne Zagłębia uderzał Frankowski, jednak czujnie interweniował Kudła.

Kilka chwil później powinno być 1:0 dla Jagiellonii, ale ponownie znakomicie interweniował golkiper sosnowiczan. Dobrze spisującemu bramkarzowi miejscowych nie udało się jednak zejść do szatni z czystym kontem. W 38. minucie świetnie zza pola karnego uderzał Świderski i goście schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu.

Tuż po zmianie stron białostoczanie zadali kolejny cios. Po fenomenalnej kontrze i zagraniu Poletanovicia Novikovas ze spokojem umieścił piłkę w pustej bramce. Niedługo potem było już 3:0. Novikovas umiejętnie przechwycił piłkę w okolicach na połowie rywali, a następnie zagrał do świderskiego, który strzałem z bliska umieścił ją w bramce i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Sosnowiczanie starali się odpowiedzieć, ale brakowało im argumentów w ofensywie. W 72. minucie mocno uderzał Cristovao, jednak czujnie w bramce przyjezdnych zachował się Kelemen. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie. W 77. minucie Sanogo wykorzystał błąd defensora rywali i zdołał pokonać bramkarza Jagellonii. Gdy wydawało się, że goście zwyciężą 3:1, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Burliga, ustalając wynik spotkania na 4:1.

Aktualna tabela Lotto Ekstraklasy dostępna jest TUTAJ.

Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok 1:4 (0:1)

Bramki: Sanogo (77') – Świderski (38', 54'), Novikovas (46'), Burliga (90+3')

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Jędrych, Polczak, Mráz – Babiarz (78' Mello), Banasiak (71' Vokić) – Wrzesiński, Pawłowski (K), Udovicić (59' Sanogo) – Cristovao

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Klemenz, Mitrović, Guilherme – Romanczuk (K) – Frankowski, Machaj (61' Pospisil), Poletanović (75' Kwiecień), Novikovas – Świderski (82' Sheridan)

Żółte kartki: Polczak, Babiarz

Sędziował: Jarosław Przybył