Liga Mistrzów: Kolejne zwycięstwo Realu Madryt
l3o_/Flickr

• Dodał: Bartłomiej Szewczuk
  • Data publikacji: 24.10.2023, 22:55

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów Real Madryt, dotychczasowy lider grupy C, zmierzył się z portugalskim Sportingiem Bragą. Los Blancos pokonali gospodarzy 2:1 i są o krok od wyjścia z grupy. To było trzecie zwycięstwo podopiecznych Carlo Ancelottiego w tej edycji Ligi Mistrzów. Mecz został rozegrany na Estádio Municipal de Braga.

Przez pierwszy kwadrans gry oba zespoły grały spokojnie, nie stwarzając sytuacji pod bramką przeciwnika. Pierwszą groźną akcję Królewscy stworzyli dopiero w 16 minucie spotkania, a akcja ta zakończyła się golem. Bramkę dla Realu Madryt zdobył Rodrygo po asyście Viniciusa, który ograł w polu karnym obrońcę Sportingu. Było to pierwsze trafienie Brazylijczyka w tym sezonie.

Po zdobyciu bramki Real nie wrzucił drugiego biegu i próbował kontrolować mecz na niskiej intensywności. Braga co chwilę zagrażała bramce strzeżonej przez Kepę, jednak akcje te kończyły się niecelnymi strzałami.

Po przerwie przypomniał o sobie Jude Bellingham, który w 50 minucie spotkania uderzył mocno z obrębu pola karnego. Strzał Anglika bardzo dobrze wybronił Matheus.

W 60 minucie udało się Anglikowi strzelić bramkę. Bellingham popisał się ładnym uderzeniem z 17 metrów, a swoją drugą asystę zaliczył Vinicius Junior. Sporting Braga odpowiedział na bramkę Królewskich błyskawicznie. W 63 minucie spotkania po kombinacyjnej akcji gola strzelił Alvaro Djalo. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy, a Real Madryt dowiózł korzystny wynik do końca spotkania.

Sporting Braga – Real Madryt 1:2 (0:1)

Bramki: 63' Djalo - 16' Rodrygo, 60' Bellingham

Sporting: Matheus – Mendes (73' Fonseca), Saatci, Niakate, Borja – Carvalho (66' Bruma), Musrati (78' Moutinho), Horta, Zalazar, Djalo – Banza (66' Ruiz)

Real: Kepa – Carvajal, Rudiger, Nacho, Fran Garcia (75' Mendy) – Valverde, Camavinga, Modrić – Rodrygo (71' Tchoumeni), Bellingham (89' Lucas Vazquez), Vinicius

Żółte kartki: Camavinga, Nacho

Sędzia: Michael Oliver