Rugby - PŚ: Anglia z brązowym medalem

• Data publikacji: 27.10.2023, 23:01

Anglia triumfowała 26:23 z Argentyną w meczu o brązowy medal Pucharu Świata w rugby. To Anglicy mogą się cieszyć z wywalczenia trzeciego miejsca w tych prestiżowych rozgrywkach.

Argentyna i Anglia nie zdołały przebrnąć przez półfinał i zagrały jedynie o brązowy medal. Zespoły te spotkały się już 1,5 miesiąca temu na otwarcie gier w grupie C. Był to mecz defensywy wygrany przez drużynę z Europy. Teraz faza turnieju i stawka była zdecydowanie inna. Pumy mogły zdobyć drugi medal w historii. Początek należał do Anglików, którzy po 13 minutach prowadzili już 13:0. Argentyńczycy swoje pierwsze przyłożenie zdobyli na kilka minut przed przerwą i po 40 minutach przegrywali 10:16.

Tuż po zmianie stron wspaniałą akcją popisał się Santiago Carreras i ekipa z Ameryki Południowej niespodziewanie przejęła prowadzenie. Anglia błyskawicznie odpowiedziała po przejęciu piłki na połowie rywali przez Theo Dana, który położył piłkę w polu punktowym Argentyny. Rugbiści z Wysp Brytyjskich nie oddali już prowadzenia i wygrali 26:23. Las Pumas mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale Nicolas Sanchez nie trafił kopnięcia po rzucie karnym. Dla Anglii 16 oczek zdobył Owen Farrell i jego drużyna zakończyła turniej na podium.

Na Pucharze Świata do rozegrania pozostał tylko jeden mecz. W sobotę o 21:00 na Stade de France o tytuł zagrają Nowa Zelandia i Republika Południowej Afryki.

Argentyna - Anglia 23:26 (10:16)