NHL: dogrywki w Bostonie i Nowym Jorku, zwycięstwo Capitals

• Data publikacji: 06.11.2018, 10:17

Dzisiejszej nocy doszło do dwóch dogrywek, po których zwycięstwo odnieśli Boston Bruins i Montreal Canadiens. Swoje spotkanie wygrali również mistrzowie NHL - Washington Capitals.

Do dogrywki doszło w Bostonie, gdzie Bruins ostatecznie pokonali Dallas Stars. Obie drużyny strzeliły po jednym golu i już w 5. minucie spotkania na tablicy widniał wynik 1:1. Jeśli jednak ktoś oczekiwał ofensywnego meczu, to się zawiódł, bo przez resztę czasu nie padła ani jedna bramka. Zwycięzcę wyłoniono dopiero po prawie pięciu minutach dogrywki, kiedy to Dallas Stars po dwóch karach minutowych musieli bronić się we trzech na pięciu. Boston Bruins wykorzystali okazję, założyli zamek, a całą akcję i jednocześnie mecz zakończył Brad Marchand strzałem z bliskiej odległości.

Do meczu pomiędzy czwartą i piątą drużyną w tabeli Konferencji Wschodniej doszło w Nowym Jorku, gdzie Islanders podejmowali Montreal Canadiens. Gospodarze mogą sobie pluć w brodę, bo przegrali to spotkanie na własne życzenie. Po bardzo dobrej pierwszej tercji prowadzili już 3:1. Montreal jednak sukcesywnie odrabiał stratę, wykorzystując m.in. możliwość gry w przewadze w drugiej tercji. Dogrywka nie dała odpowiedzi na to, która drużyna była dzisiaj lepsza, o tym musiał zdecydować konkurs rzutów karnych. W nim hokeiści pudłowali na potęgę, a dopiero dziesiąty strzał, który był autorstwa Joela Armii, znalazł drogę do siatki, równocześnie zapewniając Canadiens zwycięstwo.

Zwycięstwo w końcu odnieśli obrońcy Pucharu Stanleya - Washington Capitals. Drużyna ze stolicy USA gra w kratkę w obecnym sezonie. Tym razem jednak pokonali Edmonton Oilers 4:2, do czego przyczynił się głównie bramkarz Phoenix Copley, który obronił dzisiaj 31 strzałów rywala.