Liga Mistrzów: Anwil kolejny raz przegrywa

• Data publikacji: 06.11.2018, 21:08

Anwil Włocławek przegrał z Murcią 68:87. Włocławianie pozostają na miejscu premiowanym awansem, ale aż sześć drużyn ma tyle samo punktów, co mistrz Polski.

W spotkaniu z Hiszpanami Anwil Włocławek potrafił nawiązać walkę tylko w drugiej kwarcie. Pozostałe części gry mistrzowie Polski przegrali, jednak największy wpływ na wynik miały porażki w trzeciej (8 punktami) i czwartej kwarcie (9 punktami).

Anwil Włocławek przede wszystkim przegrał walkę pod koszem stosunkiem 29:40 w zbiórkach. W rezultacie Murcia oddała aż 9 rzutów więcej, więc mimo że obie drużyny miały zbliżony procent skuteczności, to Murcia zdobyła aż 19 punktów więcej.

Wśród Polaków brylował Michał Michalak, który zdobył 19 punktów, trafił 7/9 rzutów. 19 punktów dorzucił także Chase Simon, jednak trzy razy częściej oddawał rzut niż Michalak. Kamil Łączyński spudłował 5/6 rzutów, w zamian jednak asystował aż dziesięciokrotnie.

Wśród gości nie było jednego gracza, który dominował dzisiaj na parkiecie. Warto odnotować fakt, że aż czterech graczy miało dwucyfrową zdobycz punktową.

Anwil Włocławek - UCAM Murcia 68:87 (14:19; 23:20; 12:20; 19:28)

Anwil: Michalak 19, Simon 19, Likhodey 11, Markovic 5, Sobin 5, Kostrzewski 4, Szewczyk 3, Łączyński 2 (10 asyst)

Kolejne spotkanie w ramach Ligi Mistrzów Anwil rozegra 13 listopada z wiceliderem - Banvit na wyjeździe.