Gangwon 2024: Falkowska tuż za podium
Copyright @2023 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 21.01.2024, 11:21

Bez medalu, ale z jednym czwartym miejscem, młodzi polscy zawodnicy zakończyli zmagania drugiego dnia IV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Gangwon. Tuż za podium w short tracku uplasowała się Anna Falkowska.

Dziś w short tracku rozdano medale na dystansie 1000 m. Do finału A udało się awansować Annie Falkowskiej, ale ostatecznie została w nim sklasyfikowana na 4. pozycji. W ćwierćfinałach odpadła Kornelia Woźniak. Na tym samym dystansie wśród chłopców Krzysztof Mądry również odpadł w ćwierćfinale.

Wczorajszy brązowy medalista - Łukasz Łukaszczyk, dziś w drużynie z Kacprem Tomasiakiem, Polą Bełtowską i Sarą Tajner walczył o medale w konkursie drużyn mieszanych. Polska ekipa zajęła 5. miejsce, tracąc do podium jednak ponad 60 punktów.

W sztafecie mieszanej rywalizowali też polscy biathloniści, którzy ostatecznie zostali sklasyfikowani na 11. pozycji.

Zainaugurowano rywalizację w narciarstwie alpejskim, a na pierwszy ogień poszedł supergigant. W rywalizacji dziewcząt Nikola Komorowska była 17., podczas gdy wśród chłopców Stanisław Sarzyński nie ukończył przejazdu.

Kolejne krążki rozdano w saneczkarstwie. W jedynkach chłopców Michał Gancarczyk zajął 15. miejsce, a w dwójkach dziewcząt Zuzanna Jędrzejczyk i Zuzanna Pieroń finiszowały na 6. pozycji.

Dobry dzień za sobą mają polscy hokeiści rywalizujący w odmianie 3x3. Na swoim koncie zapisali 2 zwycięstwa - z Chińskim Tajpej i Hiszpanią.