Gangwon 2024: Hanna Mazur z brązem!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 23.01.2024, 10:40

Hanna Mazur wywalczyła brązowy medal IV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. To już trzeci krążek reprezentacji Polski na tych zawodach.

Mazur jest jednym z największych polskich talentów łyżwiarskich. Z powodzeniem rywalizuje zarówno na torze długim, jak i krótkim. W Korei oglądamy ją w łyżwiarstwie szybkim i już wczoraj, w wyścigu na 500 m, udowodniła, że jest w wysokiej formie. Dziś panczeniści rywalizowali na 1500 m, a nasza reprezentantka biegła w ostatniej parze. Dzięki temu, kiedy po minięciu linii mety okazało się, że uzyskała 3. czas dnia, zawodniczka UKS Orlicy Duszniki Zdrój mogła od razu cieszyć się ze zdobytego medalu. 12. lokatę zajęła druga z Polek, Zofia Braun. U chłopców Krzysztof Galach i Szymon Hostyński zajęli 18. i 24. miejsca.

Na szóstym miejscu uplasowała się finalnie polska sztafeta w saneczkarstwie. Emilia Nosal, Michał Gancarczyk i duet Karol Warzybok/Cyprian Dybalski do podium stracili ponad 3 sekundy.

Piąte miejsce w bobslejowych monobobach zajął Michał Mikołajski. Srebrny medal w tej konkurencji wywalczył Tunezyjczyk Jonathan Lourimi. Jest to drugi medal dla jakiegokolwiek kraju z Afryki w historii tej imprezy.

Zakończyła się faza grupowa w hokeju 3x3. Brały w niej udział nacje, które w wg rankingów ubiegłych MŚ U18, uplasowały się poza czołową jedenastką. Polacy dziś rozpoczęli od porażki 3:8 z niepokonaną Łotwą, a następnie, po bardzo zaciętym spotkaniu, wygrali 3:2 z faworyzowaną Austrią. Niestety okazało się to niewystarczające do awansu do półfinałów. Polacy mieli identyczny bilans punktowy jak Kazachstan, ale zdecydowanie gorszy stosunek bramek. Kazachstan okazał się też lepszy w bezpośrednim pojedynku. Tym samym Polacy zakończyli fazę grupową na 5. miejscu i odpadli z walki o medale.

Nienajlepszy dzień ma za sobą Nikola Komorowska, która dość szybko zakończyła udział w slalomie gigancie dziewcząt. Polka wypadła z trasy podczas pierwszego przejazdu i nie została sklasyfikowana.

Po dniu przerwy do rywalizacji wrócili biathloniści, tym razem by powalczyć o medale w sprincie. U dziewcząt Amelia Liszka zajęła 41., Majka Giermata 48., a Gabriela Gąsienica 63. miejsce. W rywalizacji chłopców dobrze poradził sobie za to Grzegorz Galica. Polak zajął 9. miejsce i to mimo 4 pudeł na strzelnicy. Igor Kusztal finiszował 60., a Michał Szulczyński nie ukończył rywalizacji.