Gangwon 2024: Braun tuż za podium, pech Hanny Mazur
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 26.01.2024, 13:49

Blisko medalu były polskie panczenistki rywalizujące w Gangwon w ramach IV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Ostatecznie 4. miejsce w biegu masowym zajęła Zofia Braun.

Biegi masowe kończyły rywalizację w łyżwiarstwie szybkim. Jest to koronna konkurencji Hanny Mazur i Polka, która wcześniej wywalczyła już medal w biegu na 1500 m, zapowiadała, że i tutaj powalczy o podium. I medal ten byłby w zasięgu, gdyby nie sytuacja z ostatniego, najlepiej punktowanego okrążenia. Na naszą reprezentantkę wpadła Kazaszka Alina Szumekowa, powodując niestety upadek Mazur, który przekreślił jej szanse na kolejny olimpijski krążek. Konkurencja zakończyła się podwójnym zwycięstwem Holenderek, a czwarte miejsce zajęła druga z naszych reprezentantek - Zofia Braun. Punktowała ona na dwóch premiach, w tym ostatniej, choć finisz na 5. pozycji nie pozwolił na walkę o podium.

W biegu masowym chłopców Szymon Hostyński i Krzysztof Galach nie przebrnęli półfinałów.

Dziś zakończono też rywalizację w narciarstwie alpejskim, a ostatnią konkurencją był drużynowy slalom równoległy. Polacy w 1/8 finału mierzyli się z Niemcami i mimo remisu 2:2, dzięki lepszej sumie czasów do kolejnej rundy przeszli nasi zachodni sąsiedzi.

Tak jak i dzisiaj, tak i w poprzednich dniach, biało-czerwoni startowali sporadycznie. Najbliżej sukcesu byli panczeniści w sztafecie mieszanej, ale znowu Polakom nie dopisało szczęście. Duet Mazur/Hostyński nie przeszedł półfinałów, po tym jak Hostyński upadł na lód po starciu z przeciwnikiem z Korei Południowej. Sędziowie orzekli jednak obopólną winę za starcie i marzenia Polaków o finale prysły.

Alpejczycy w ostatnich dniach walczyli o medale w slalomie. Nie wspominaliśmy też jeszcze o środowym slalomie gigancie chłopców, ale Stanisławowi Sarzyńskiemu nie udało się ukończyć drugiego przejazdu (po pierwszym zajmował wysokie, 6. miejsce). W slalomie Sarzyński wypadł już podczas pierwszego przejazdu, a u dziewcząt Nikola Komorowska była 19.

W środę zakończyły się zmagania w biathlonie. Nasza sztafeta mieszana w ostatniej konkurencji uplasowała się na 10. lokacie.

Jutro dzień bez konkurencji medalowych z udziałem Polaków.