Tauron 1. Liga: Visła ze zwycięstwem. Spadek zagląda Gwardii w oczy
Daria Jańczyk

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 03.02.2024, 21:09

BKS Visła Proline Bydgoszcz w trzech setach uporała się z Gwardią Wrocław na Hali Uniwerstytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. MVP spotkania został Tomasz Polczyk.

Spotkanie z BKS Visłą Proline Bydgoszcz było trzecim w ciągu ośmiu dni meczem w wykonaniu Gwardii Wrocław i drugim na przestrzeni trzech dni we Wrocławiu. W czwartkowy wieczór pokonali SMS PZPS Spałę po tie-break'u, a teraz chcąc podtrzymać serię zwycięstw i uciekać ze strefy spadkowej musieli postawić się siódmej w tabeli Tauron 1. Ligi drużynie z jednej ze stolic województwa kujawsko-pomorskiego.

Początek meczu wskazywał na dużą mobilizację w obozie wrocławian. Zespół z największego miasta na Dolnym Śląsku nie dawał sobie odskakiwać wyżej notowanym rywalom i to oni jako pierwszy zbudowali sobie przewagę. Najpierw dwa, a później trzy "oczka" przewagi udało się wypracować miejscowym, a bardzo dobrą dyspozycję prezentował Piotr Śliwka. Bydgoszczanie po każdej serii Gwardii Wrocław także odpowiadali, ale mieli oni trudność, żeby wypracować sobie zaliczkę. W pojedynczych momentach udawało im się wyjść na jednopunktową przewagę. Na dwupunktowe prowadzenie udało im się wyjść tylko raz, ale miało to miejsce w decydującej fazie - dało im to zwycięstwo w pierwszym secie wynikiem 26:24.

O drugim secie ciężko się jakkolwiek rozpisywać. Visła całkowicie zdominowała jego przebieg i wygrała aż 25:14. Emocji można było doświadczyć natomiast ponownie w trzecim secie, którego przebieg był bardzo podobny do początku meczu. To wrocławianie budowali przewagę i utrzymywali minimalne prowadzenie. Bydgoszczanie starali się gonić i wysforowali się na prowadzenie 16:15, a później 20:18. Finalnie utrzymali to prowadzenie i wygrali 25:23.

Gwardia Wrocław - Visła Bydgoszcz 0:3 (24:26, 14:25, 23:25)

Wrocław: Śliwka, Uszok, Kuźmiczonek, Lubaczewski, Janiak, Godlewski oraz Mihułka, Biliński, Rakowski, Łapszyński, Pakos

Bydgoszcz: Polczyk, Radziwon, Słotarski, Kwasigroch, Narkowicz, Szarek oraz Cieślik, Dzierżyński, Malinowski, Gutkowski, Czetowicz,