Tauron 1. Liga: Arka Chełm wygrywa w trzech setach
Daria Jańczyk

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 29.02.2024, 18:18

Bogdanka Arka Chełm w trzech setach pokonała Gwardię Wrocław w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. MVP spotkania został Jakub Szwaradzki.

Do Wrocławia na spotkanie w ramach 26. kolejki przyjechał zespół Bogdanka Arki Chełm. Zespół z województwa lubelskiego jest absolutną rewelacją rozgrywek i jako beniaminek są wiceliderem rozgrywek z 57 punktami. Wrocławianie natomiast przed meczem prowadzili tylko z SMS PZPS Spałą mając na swoim koncie siedemnaście "oczek".

Wynik spotkania skutecznym atakiem z lewej strony otworzył Łukasz Lubaczewski, ale w kolejnych zagraniach to siatkarze z Chełmu mogli cieszyć się ze zdobyczy, a duży wpływ na tę sytuację miało kiepskie przyjęcie miejscowych. Już przy stanie 1:4 trener Norbert Śron zdecydował się wykorzystać time-out. Gwardziści nie mieli jednak w pierwszym secie zbyt wiele do powiedzenia i partia zakończyła się wynikiem 12:25. Widać było w zespole brak najlepszego atakującego w zespole -  Michał Godlewski spędził cały mecz na ławce rezerwowych z urazem dłoni.

Drugi set przyniósł więcej emocji. Żadna z ekip nie zdołała w pierwszej fazie zbudować przewagi, a po zmianach między partiami znacznie poprawiła się skuteczność przyjęcia w zespole gospodarzy, co pozwoliło nawiązać walkę z wiceliderem Tauron 1. Ligi. Bogdanka Arka Chełm zbudowała sobie przewagę w drugiej części seta (15:19) i to okazało się przełomowe. Gwardziści nie zdołali już się pozbierać i ponownie to przyjezdni okazali się lepsi powiększając jeszcze nieco swoją przewagę (19:25).

Trzecia partia to przełamanie w szeregach miejscowej ekipy. Wrocławianie od początku nie dawali za wygraną i budowali sobie przewagę prowadząc w początkowej fazie 10:5. Chełmianie gonili wynik doprowadzając do stanu 15:14. Na prowadzenie wyszli kilka minut później (18:19). Wszystko sprowadziło się jednak do minimalnej wygranej gości, którzy w trzech setach zamknęli to spotkanie.

Gwardia Wrocław - Bogdanka Arka Chełm 0:3 (12:25, 19:25, 23:25)

Wrocław: Kuźmiczonek, Pakos, Rakowski, Lubaczewski, Śliwka, Uszok oraz Mihułka, Biliński, Szydełko, Łapszyński

Chełm: Rusin, Marcyniak, Szwaradzki, Łapszyński, Sadkowski, Gonciarz oraz Sas, Kulik, Magnuszewski, Baran, Miszczuk, Dobosz