PŚ w Planicy: Huber z wygraną. Podium Zniszczoła na zakończenie sezonu

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 24.03.2024, 11:15

Daniel Huber wygrał w Planicy niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na 3. pozycji sklasyfikowanym został najlepszy z Polaków - Aleksander Znisczoł.

Liderem na półmetku zmagań był Daniel Huber, który to skakał z obniżonego najazdu. Austriacki zawodnik lądował na 247 metrze, dzięki czemu zgromadził 243,5 pkt. Na 2. miejscu klasyfikowany był najlepszy z Polaków - Aleksander Zniszczoł. Uzyskał on 237 metrów, co dawało mu 219,8 pkt. Czołową trójkę uzupełniał natomiast tracący 25,3 pkt - Słoweniec, Domen Prevc (233 m).

Zwycięstwa w niedzielnym konkursie nie dał sobie odebrać Huber. Uzyskał on 242,5 metra, dzięki czemu triumfował z dorobkiem 487,7 pkt. Został on więc tym samym zdobywcą małej Kryształowej Kuli. Równie dobrze spisał się w finale Domen Prevc. Lądował on bowiem na 238 metrze, dzięki czemu zajął 2. miejsce z dorobkiem 444,3 pkt. Na 3. miejsce spadł ostatecznie Aleksander Zniszczoł, który to uzyskał 237,5 metra. Do najlepszego Austriaka stracił on 49,6 pkt. Jest to więc drugie podium Polaka w tym sezonie. Wcześniej zajął on bowiem 3. miejsce zmaganiach rozgrywanych w Lahti.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Stefan Kraft. W niedzielnych zmaganiach uzyskał on 230,5 i 239,5 metra, co dało mu 4. miejsce z dorobkiem 436,4 pkt.

W serii finałowej na 240 metrze lądował Piotr Żyła, który to atakował z 11. pozycji. W rundzie otwierającej zawody lądował on bowiem na 230 metrze. Ostatecznie został on jednak sklasyfikowany na 5. miejscu z dorobkiem 424,9 pkt. W niedzielnym konkursie swoją sportową karierę kończył Peter Prevc. Słoweński zawodnik uzyskał 233,5 metra, co po pierwszej serii dawało mu wysokie - 5. miejsce. W swoim ostatnim skoku uzyskał on natomiast 226,5 metra. Zajął on więc ostatecznie 6. miejsce z dorobkiem 422,4 pkt. Największy sukces w karierze osiągnął w sezonie 2015/2016, kiedy to sięgnął po Kryształową Kulę.