Pogoń lepsza od Perły Lublin

• Data publikacji: 17.05.2018, 15:58

Szczypiornistki MKS Perły Lublin, po triumfie w Challenge Cup, przegrały w PGNIG Superlidze kobiet z Pogonią Szczecin 24:26.

Mecz rewelacyjnie rozpoczęły szczypiornistki Pogoni Szczecin, które szybko objęły prowadzenie 4:0. Lublinianki starały się odrabiać straty, jednak szczypiornistki Pogoni utrzymywały bezpieczną dla nich przewagę (10:5) (14:8). Z minuty na minutę, jednak gra Lublinianek wyglądała coraz lepiej, ale na ostatecznie na przerwie Pogoń prowadziła 18:13.

Na początku drugiej połowy obydwie drużyny były nieskuteczne i po pięciu minutach drugiej części spotkania żadna ze stron nie rzuciła bramki. Lublinianki otrząsnęły się po pierwszej połowie i zaczęły odrabiać straty. Po skutecznych rzutach Stasiak, Skrzyniarz i Matuszczyk odrobiły trzy bramki i zmniejszyły straty na 16:18. Szczypiornistki Perły grały zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części spotkania, a pogorszenie się skuteczności Pogoni sprawiło, iż na tablicy wyników widniał remis 22:22. Wtedy dwie bramki rzuciły szczecinianki i wyszły na prowadzenie 24:22. Lublinianki starały się nadrobić straty, ale w ostateczności musiały uznać wyższość rywalek, które triumfowały 26:24.