Liga Europy: remis w Sewilli

• Data publikacji: 08.11.2018, 22:55

W jednym z najciekawszych spotkań 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy Real Betis zremisował u siebie 1:1 z AC Milanem. Na listę strzelców wpisali się Giovani Lo Celso oraz Suso.

W tegorocznej edycji europejskich pucharów hiszpańska drużyna prezentuje się niezwykle dobrze. Po dzisiejszym spotkaniu Real Betis zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z jednym punktem przewagi nad AC Milanem oraz Olympiakosem Pireus. W pierwszym starciu z włoską drużyną podopieczni Quique Setiena okazali się lepsi i pokonali na San Siro "Rossonerich" 1:2.

W dzisiejszym spotkaniu niezwykle dobry początek mieli gospodarze. W 12. minucie Firpo Junior posłał niezwykle dokładne podanie do Lo Celso, a ten bez żadnych problemów wpakował piłkę do bramki. Kolejne minuty nie przyniosły nam więcej bramek i do przerwy piłkarze Realu Betis mogli się cieszyć z jednobramkowego prowadzenia.

Po zmianie stron podopieczni Gennaro Gattuso zaczęli robić wszystko, aby doprowadzić do wyrównania. W 62. minucie Suso dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, nikt nie przeciął dośrodkowania Hiszpana i futbolówka wpadła do bramki. Remis nikogo nie satysfakcjonował i obie ekipy próbowały zdobyć gola na wagę zwycięstwa, niestety bezskutecznie. W końcówce spotkania w szeregi "Rossonerich" wkradły się nerwy, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami za faule.

Real Betis - AC Milan 1:1 (1:0)

Bramki: Lo Celso 12' - Suso 62'

Żółte kartki: Firpo, Lo Celso - Rodriguez, Musacchio, Bakayoko, Bertolacci

Real Betis: Pau Lopez – Mandi, Bartra, Feddal – Tello, Lo Celso, W. Carvalho, Canales, Firpo – Joaquin (67' Guardado), Sanabria (74' Morin)

AC Milan: Reina – Musacchio (82' Romagnoli), Zapata, Rodriguez – Borini, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu (89' Bertolacci), Laxalt (76' Abate) – Suso, Cutrone