EBL: sensacja w Warszawie, hit dla Stelmetu

• Data publikacji: 12.11.2018, 20:38

Niespodzianka w Warszawie - Legia pokonała niezwyciężony dotychczas Polski Cukier Toruń. 68:63. W hicie kolejki Stelmet zdecydowanie wygrał z Arką Gdynia. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze z Miasta Szkła Krosno.

6. kolejka EBL trwała od piątku do poniedziałku. Najważniejsze mecze jednak miały miejsce w sobotę. W hicie kolejki Stelmet Zielona Góra podejmował u siebie Asseco Arkę Gdynię. Kibice mogli obejrzeć równie ofensywny mecz co w NBA, łącznie zdobyto aż 206 punktów! Najwięcej rzucił James Florence - 26. Obecnie Amerykanin reprezentuje Arkę Gdynia, jednak przez dwa poprzednie lata na co dzień grał w Zielonej Górze. Jego osiągnięcie jest tym bardziej imponujące, ponieważ rozegrał niecałe 22 minuty! Stelmet punkty rozłożył na cały zespół - aż siedmiu zawodników uzyskało w sobotę dwucyfrową zdobycz. Przypomniał o sobie Łukasz Koszarek, który zmarnował tylko jeden rzut (łącznie 17pkt, 6zb, 4as). Stelmet Zielona Góra tym samym pozostaje liderem rozgrywek. Warto zaznaczyć, że zagrał jednak jeden mecz więcej.

Sensacja w Warszawie! Miejscowa Legia pokonała Polski Cukier Toruń 68:63. Gospodarze już po 30 sekundach spotkania objęli prowadzenie i potrafili je dowieść do samego końca! Torunianie walczyli o come-back w ostatniej kwarcie, zbliżyli się nawet na trzy punkty do rywali, ale to było ich maksimum. Mbodj i Lowery zaliczyli double-double, jednak reszta zespołu Polskiego Cukru zawiodła, szczególnie Karol Gruszecki, który trafił 2 z 12 rzutów. Wśród Legionistów aż pięciu graczy uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową.

Nie zatrzymują się koszykarze z BM Stal Ostrowa Wielkopolskiego. Wicemistrzowie Polski rozgromili swoich rywali z Gliwic 114:76 i znajdują się za plecami Stelmetu w ligowej tabeli (obie drużyny przegrały tylko raz, Zielonogórzanie mają jednak jedno zwycięstwo więcej). Kolejne świetne spotkanie zaliczył Shawn King, który zdobył 17 punktów (trafił 8 na 11 rzutów). Toczy się ciekawa walka na szczycie tabeli, bo aż cztery zespoły posiadają tylko po jednej porażce. Są to Stelmet, BM Stal, Polski Cukier oraz Polpharma Starogard.

Przenieśmy się w dolne rejony tabeli EBL, gdzie doszło do meczu Miasta Szkła Krosno z Treflem Sopot. Koszykarze z Krosna wygrali dzisiaj po raz pierwszy w sezonie. Spotkanie miało wyrównany przebieg aż do trzeciej kwarty, kiedy gospodarze odjechali zawodnikom z Sopotu. Bohaterami Miasta Szkła zostali dwaj obcokrajowcy pozyskani już w trakcie sezonu - Jabarie Hinds i Mihailo Sekulović. Ten pierwszy zdobył dzisiaj 21 punktów, w tym pod koniec spotkania trafił bardzo ważny rzut osobisty, a następnie zablokował rzut za trzy Taylora. Dużo jakości pod koszem dał Mihailo Sekulović. Czarnogórzec zdobył 17 punktów.

Wszystkie wyniki 6. kolejki EBL:

Rosa Radom - Spójnia Stargard 76:72 (21:25; 20:11; 12:24; 23:12)

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 76:91 (14:20; 23:29; 19:29; 20:13)

Stelmet Zielona Góra - Asseco  Arka Gdynia 113:93 (29:28; 33:18; 31:24; 20:23)

Legia Warszawa - Polski Cukier Toruń 68:63 (21:15; 15:15; 19:12; 13:21)

Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin 96:77 (25:16; 18:17; 25:20; 28:24)

GTK Gliwice - BM Stal Ostrów Wielkopolski 76:114 (22:37; 27:21; 12:31; 15:25)

MKS Dąbrowa Górnicza - King Wilki Morskie Szczecin 82:91 (25:13; 23:33; 16:23; 18:22)

Miasto Szkła Krosno - Trefl Sopot 79:76 (20:25; 24:15; 18:13; 17:23)