Liga Mistrzów: kolejna porażka Anwilu

• Data publikacji: 13.11.2018, 20:22

Czwartą porażkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów ponieśli koszykarze Anwilu Włocławek. Mistrzowie Polski ulegli na wyjeździe tureckiemu Banvitowi 68:75.

Koszykarze Banvitu, wicemistrzowie Champions League z sezonu 2016/2017, byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. I choć losy zwycięstwa ważyły się niemal do ostatnich minut, niestety - z roli faworyta Turcy wywiązali się znakomicie.

O wyniku spotkania zadecydowała przede wszystkim trzecia kwarta, wygrana przez zespół gospodarzy różnicą 13 punktów. I choć w połowie czwartej kwarty Anwil wrócił do gry, doprowadzając do remisu 62:62, końcówka w całości należała już do Banvitu, który zwyciężając 75:68 zapisał na swoje konto czwartą wygraną w sezonie, przesuwając się na drugie miejsce w tabeli grupy A.

Na zupełnie przeciwnym biegunie znajduje się Anwil, który po spotkaniu z Banvitem ma bilans dokładnie odwrotny - dwa zwycięstwa i cztery porażki. Mistrzowie Polski plasują się na ten moment na czwartym miejscu w grupie, ale już wiemy, że do końca kolejki nie uda im się tego miejsca utrzymać (po pozostałych spotkaniach spadną na piąte lub szóste miejsce). Wiele wskazuje na to, że kluczowe w kwestii awansu okazać się mogą najbliższe spotkania z Le Mans, Ventspils i Niżnym Nowogrodem.

Banvit - Anwil Włocławek 75:68 (20:15, 11:19, 27:14, 17:20)