NHL: wielkie emocje w San Jose

• Data publikacji: 14.11.2018, 09:45

Wszystkie dziewięć spotkań NHL rozgrywanych tej nocy zakończyło się w regulaminowym czasie gry. Najciekawiej było w meczu San Jose Sharks z Nashville Predators.

Spotkanie w San Jose było wielką gratką dla fanów najlepszej ligi świata. Pierwsza tercja należała do Rekinów, które prowadziły już 3:0. Nashville Predators wyrównali już w drugiej części gry. Dwie bramki dla gości strzelił Filip Forsberg. Na początku trzeciej tercji Nashville wyszło na prowadzenie. Na 7 minut przed końcem wyrównał Joe Pavelski, strzelając 10. gola w sezonie. 13 sekund po tym trafieniu bramkę zdobył Joe Thornton. Zawodnik Sharks strzelił 400. gola w karierze i zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi. Pomimo drugiej porażki z rzędu Predators utrzymali prowadzenie w Konferencji Zachodniej. San Jose Sharks awansowali na trzecie miejsce na Zachodzie.

Po raz drugi z rzędu przegrali także liderzy Konferencji Wschodniej. Hokeiści Tampa Bay Lightning ulegli 1:2 z Buffalo Sabres. Tym samym na punkt do Błyskawic na Wschodzie zbliżyło się Toronto Maple Leafs. Zawodnicy z Toronto pewnie wygrali 5:1 z Los Angeles Kings. Królowie ciągle są na ostatnim miejscu na Zachodzie. Ostatnią drużyną Konferencji Wschodniej jest New Jersey Devils. Jednak Diabły sięgnęły dzisiaj po zwycięstwo. Devils pokonali 4:2 Pittsburgh Penguins. Pingwiny są dopiero na 14. miejscu na Wschodzie.

Emocje w meczu Montreal Canadiens z Edmonton Oilers trwały zaledwie do początku drugiej tercji. Potem kontrolę nad meczem przejęli Nafciarze i wygrali 6:2. Dmitrij Orłow strzelił swoje pierwsze dwie bramki w sezonie, a Washington Capitals wygrali 5:2 z Minnesota Wild.

San Jose Sharks - Nashville Predators 5:4 (3:0, 0:3, 2:1)
Detroit Red Wings - Arizona Coyotes 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Minnesota Wild - Washington Capitals 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Edmonton Oilers - Montreal Canadiens 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Los Angeles Kings - Toronto Maple Leafs 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)
New York Islanders - Vancouver Canucks 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Philadelphia Flyers - Florida Panthers 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)