Nieudane zakończenie pierwszego turnieju

• Data publikacji: 18.05.2018, 01:40

Porażką zakończyły swój występ w Lincoln polskie siatkarki. Trzysetowe spotkanie z odmłodzoną drużyną turecką było najsłabszym w wykonaniu podopiecznych Jacka Nawrockiego.

Choć przez większość pierwszego seta to Turczynki były na prowadzeniu, nie można powiedzieć, aby Polki odstawały zbytnio od rywalek - chwilami nawet odrabiały niewielkie straty i same wychodziły na skromne prowadzenie. W końcówce partii jednak Biało-Czerwone nie radziły sobie tak dobrze i przegrały 21:25.

Słaba gra naszych zawodniczek utrzymała się w drugim secie, w którym popełniały dużo błędów. W efekcie przeciwniczki z łatwością odskoczyły - najpierw na sześć, a w końcu na dziesięć punktów. Z czasem nasza gra ulegała poprawie, a ponadto świetne wejście na boisko zanotowała Emilia Mucha. Niestety, utrata korzystnego ustawienia spowodowała, że Turczynki podwyższyły przewagę nieco zmniejszoną przez podopieczne Jacka Nawrockiego, triumfując 25:17.

W trzecim secie gra naszych rywalek posypała się, dzięki czemu udało się Polkom zbudować czteropunktową przewagę już na początku partii. Wkrótce jednak podopieczne Giovanniego Guidettiego, nie bez pomocy Biało-Czerwonych, zmniejszyły różnicę do jednego punktu, aż w końcu doprowadziły do remisu 19:19. Po bardzo nierównej końcówce w wykonaniu naszej drużyny Turczynki wygrały 25:23 i cały mecz 3:0.

Turcja-Polska 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)
Turcja: Seyma Ercan (12), Meiha Ismailoglu (13), Cansu Ozbay (1), Meryem Boz (6), Eda Erdem Dundar (9), Zehra Gunes (4), Simge Sebnem Akoz (libero) oraz Gamze Alikaya (1), Ebrar Karakurt (4), Kubra Caliskan (2)
Polska: Marlena Pleśnierowicz, Agnieszka Kąkolewska (9), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (4), Martyna Grajber (4), Natalia Mędrzyk (7), Malwina Smarzek (15), Agata Witkowska (libero) oraz Julia Nowicka (1), Martyna Łukasik, Gabriela Polańska , Emilia Mucha (2), Julia Twardowska