Ważna wygrana Wisły Płock w Lidze Mistrzów

• Data publikacji: 15.11.2018, 20:40

Wisła Płock pokonała na wyjeździe Wacker Thun 25:23 w 8. kolejce pierwszej fazy Ligi Mistrzów. Dzięki tej wygranej Nafciarze są o krok od awansu do kolejnej rundy.

Pierwsza część spotkania była dosyć wyrównana. Wisła miała swoje szanse, by wyjść na dwubramkowe prowadzenie i je wykorzystała (4:2). Później jednak gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej. Obrona polskiej drużyny nie funkcjonowała zbyt dobrze, przez co Wacker odrobiło straty (8:8). Świetnymi interwencjami popisywał się Marc Winkler, który przez kilka minut nie pozwolił Wiśle zdobyć bramki. Rywal wykorzystał tę niemoc w ataku i wyszedł na prowadzenie (11:10). W końcówce płocczanie się odblokowali i ostatecznie to oni zeszli na przerwę z przewagą (14:13). Mogła być ona wyższa, jednak w bramce Adam Morawski nie bronił najlepiej.

W drugiej połowie między słupkami w polskim zespole zameldował się Adam Borbely, który już na samym początku popisał się kilkoma skutecznymi obronami. Szwajcarzy wykorzystywali obronę w polu bramkowym naszych zawodników i dzięki temu mieli trzy okazje do zdobycia bramek z rzutów karnych, które Wyttenbach wykorzystał i jego drużyna wyszła na prowadzenie (18:16). Wisła bardzo się męczyła, by odrobić te straty. Przydarzało jej się dużo błędów własnych, jak niedokładne podania, czy gubienie piłki. Jednak do remisu udało się doprowadzić Przemkowi Krajewskiemu (20:20). Od tego momentu jego zespół już do końca spotkania nie przegrywał. Ostatnie kilka minut to fenomenalna gra polskiej drużyny, która wykorzystywała swoje akcje w ataku, a bramkę w najważniejszych momentach zamurował Borbely. Wackerowi nie pomogła nawet dwuminutowa kara dla Sulicia i rozgrywanie ostatnich minut praktycznie w całości w przewadze liczebnej. Płocczanie wygrali 25:23 i dopisali bardzo cenne dwa punkty w tabeli.

Wacker  Thun - Wisła Płock 23:25  (13:14)