PHL: faworyci wygrywają, grad goli w Sosnowcu

• Data publikacji: 16.11.2018, 21:05

W 20. kolejce Polskiej Hokej Ligi zwycięstwa odnieśli faworyci. W hitowym spotkaniu GKS Tychy pokonał Podhale Nowy Targ 4:1. Comarch Cracovia zdemolowała rywali w Sosnowcu 9:0.

Czas powrócić do Polskiej Hokej Ligi. Po krótkiej przerwie na reprezentację, kluby powróciły do rywalizacji o tytuł mistrza Polski.

W hicie kolejki GKS Tychy pokonał TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1. Tyszanie szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Michaela Cichego, który zdobył bramkę w czasie gry w przewadze. Worek z bramkami na prawie 35 minut był zawiązany, aż w trzeciej tercji Filip Komorski wykorzystał przewagę liczebną na lodzie GKSu i wpakował krążek do siatki. W 49. minucie po raz drugi cios zadał Cichy, dla którego jest to dziesiąta bramka w obecnym sezonie. Podhale starało się odgryźć, ale jedyne na co ich było stać, to honorowa bramka w 50. minucie autorstwa Oskara Jaskiewicza. Wynik ustalił Peter Novajovsky, który zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy.

Do dogrywki doszło w Toruniu, gdzie miejscowy KH podejmował JKH GKS Jastrzębie. Gospodarze szczególnie przeważali w trzeciej tercji, ale byli w stanie zdobyć tylko jedną bramkę i to po rzucie karnym wykorzystanym przez Orekhina. Torunianie jednak mogli sobie pluć w brodę, bo marnowali liczne okazje, trafiali w słupek i tylko Raszka - bramkarz Jastrzębia - był w stanie ich powstrzymywać. Gospodarze dopięli swego dopiero w dogrywce i to rzutem na taśmę, bo na 15 sekund przed końcową syreną. Jednak i tym razem Raszka najpierw powstrzymał strzał Kamienkowa z niebieskiej, nie poradził sobie dopiero z Semyona Garshina, który trafił do siatki, a następnie utonął w objęciach kolegów.

Do istnego gradu goli doszło w Sosnowcu, gdzie Zagłębie przegrało z Comarchem Cracovia aż 0:9! Zagłębie tym samym kontynuuje swoją fatalną passę pięciu porażek z rzędu, zapoczątkowaną największym zaskoczeniem sezonu - przegraną z juniorami PZHL aż 2:5. Kryzys Zagłębia bezlitośnie wykorzystała Cracovia, która urządziła sobie trening strzelecki na lodowisku w Sosnowcu. Dwie bramki zdobył Michał Vachovec, który dorzucił dzisiaj jeszcze dwie asysty i obecnie znajduje się na czwartym miejscu klasyfikacji kanadyjskiej. Po jednej bramce zdobyli Bepierszcz, Kisielewski, Drzewiecki, Csamango, Svec, Kapica i Domogała. Istna kanonada