NHL: noc dogrywek

• Data publikacji: 17.11.2018, 08:33

Spośród sześciu rozegranych minionej nocy spotkań NHL tylko jedno zakończyło się  w regulaminowych sześćdziesięciu minutach.

Mowa tu o starciu Vegas Golden Knights z St. Louis Blues. Finaliści ubiegłego sezonu ulegli przed własną publicznością podopiecznym trenera Marka Yeo 1:4. Do wyłonienia zwycięzcy każdego z pozostałych pięciu spotkań potrzebna była albo dogrywka, albo rzuty karne.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli Buffalo Sabres. Hokeiści ze stanu Nowy Jork tym razem zwyciężyli po rzutach karnych Winnipeg Jets 2:1 i na ten moment plasują się na trzecim miejscu w dywizji atlantyckiej, tylko za Toronto Maple Leafs i Tampa Bay Lightning. Bohaterów w tym starciu Sabres mieli dwóch - Jeffa Skinnera, który zdobywając swój 400. punkt w karierze dał gościom wyrównanie oraz Conora Sheary'ego - autora zwycięskiego trafienia w siódmej serii rzutów karnych.

Calvin Petersen obronił 34 na 35 strzałów i zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo jako bramkarz Los Angeles Kings. Królowie pokonali na wyjeździe Chicago Blackhawks, a decydujące trafienie w serii rzutów karnych zaliczył Anze Kopitar. Mimo to podopieczni trenera Willie'ego Desjardinsa cały czas plasują się na ostatnim miejscu w konferencji zachodniej, z najgorszym w lidze bilansem 6-11-1.