NBA: Davis i Irving gwarancją zwycięstwa

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 17.11.2018, 09:52

Anthony Davis i Kyrie Irving rzucili minionej nocy po 43 oczka dla swoich drużyn, a ich Boston Celtics i New Orleans Pelicans wygrali kolejne spotkania sezonu zasadniczego w najlepszej koszykarskiej lidze świata.

Zwycięstwa obu drużyn nie były jednak takie oczywiste. Toronto Raptors, którzy stanęli naprzeciw drużyny z Bostonu stawiali opór przez całe 48 minut regulaminowego czasu gry. Można nawet rzec, że mieli szansę na końcowy triumf, gdyby Kawhi Leonard trafił w końcówce rzut na wagę zwycięstwa. W dogrywce jednak po raz kolejny z doskonałej strony zaprezentował się Kyrie Irving, który zanotował łącznie 43 punkty, 11 zbiórek i 3 asysty.

Niemałe kłopoty mieli też koszykarze z Nowego Orleanu, którzy mierzyli się z New York Knicks. Przewaga zawodników Nowego Yorku z pierwszej kwarty (16:32) znacząco utrudniała zawodnikom z Zachodu myślenie o końcowym zwycięstwie. Jednak występ podopiecznych Alvina Gentry’ego w czwartej kwarcie, a szczególnie Anthonego Davisa (43 punkty, 17 zbiórek, 5 asyst) odwrócił losy spotkania i to Pelikany mogły ostatecznie cieszyć się z ósmego zwycięstwa w sezonie zasadniczym.

Znakomity powrót do gry zaliczyli też minionej nocy koszykarze Milwaukee Bucks. Ich przeciwnicy z Chicago zbudowali sobie podczas pierwszej połowy 18-punktową przewagę i wydawało się, że są na najlepszej drodze do pokonania drużyny z czołówki ligi. Druga część spotkania to jednak popis gwiazd Bucks. Po 23 punkty Giannisa Antetokounmpo oraz Khrisa Middletona oraz 25 oczek Erica Bledsoe sprawiły, że przewaga Byków z minuty na minutę malała. Koszykarze Milwaukee bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali i ostatecznie pokonali Bulls wynikiem 123:104.

Doskonałą serię w meczach na własnym parkiecie kontynuowali tej nocy Minnesota Timberwolves. Dzisiejsze zwycięstwo nad Portland Trail Blazers (112:96) było siódmym wygranym starciem przed własną publicznością. Marsz w górę tabeli utrudnia jednak koszykarzom z Minnesoty słaba postawa na wyjeździe, skąd nie zdołali jeszcze wyjechać z triumfem.

Komplet wyników piątkowej nocy

Boston Celtics – Toronto Raptors 123:116 (30:27, 24:25, 24:30, 29:25, 16:9)

Indiana Pacers – Miami Heat 99:91 (18:27, 32:16, 22:24, 27:24)

Philadelphia 76ers – Utah Jazz 113:107 (38:24, 16:28, 32:32, 27:23)

Washington Wizards – Brooklyn Nets 104:115 (30:26, 24:30, 25:35, 25:24)

Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 112:104 (29:28, 33:23, 25:27, 25:26)

Minnesota Timberwolves – Portland Trail Blazers 112:96 (29:21, 26:22, 28:24, 29:29)

New Orleans Pelicans – New York Knicks 129:124 (16:32, 38:32, 34:32, 41:28)

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 123:104 (27:40, 18:23, 46:17, 32:24)