Liga ASOBAL: zacięta walka za plecami Barcelony

• Data publikacji: 17.11.2018, 21:17

W 10. kolejce hiszpańskiej ligi, Barcelona wygrała swój kolejny mecz. Jednak coraz ciekawiej zaczyna wyglądać walka za jej plecami.

Po zwycięskim meczu mistrzów Hiszpanii w Lidze Mistrzów, mieli zmierzyć się z Helvetią Anaitasuna. Wydawało się, że rywal nie będzie stawiał wygórowanych wymagań, a na pewno nie większych od Vardaru Skopje. Jednak Barcelona została zaskoczona. Ich przeciwnicy grali skutecznie i twardo zarówno w obronie, jak i w ataku. To właśnie oni początkowo prowadzili. Po przerwie na żądanie Pascuala, jego podopieczni zaczęli grać skuteczniej i prowadzili po 30. minutach 18:15. Druga część układała się pomyślnie dla Barcelony. W ich bramce pojawił się Vargas, który skutecznie bronił rzuty. Choć w końcowych minutach przydarzył im się przestój, to ostatecznie wygrali 33:29 i wciąż pozostają niepokonaną drużyną. Na placu gry nie zobaczyliśmy tym razem w ogóle Kamila Syprzaka.

Ciekawe spotkanie rozegrało się w hali BM Sinfin, gdzie tamtejsza drużyna podejmowała drugą w tabeli Bidasoę Irun. Początkowo żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć od rywala. Gra była bardzo wyrównana dzięki dobrej obronie obu zespołów. Szczególnie ważną rolę odegrał bramkarz Rangel, który obronił dwa rzuty karne. Dopiero w 20. minucie spotkania udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie gościom. Utrzymując swoją skuteczność, przyjezdni na przerwie mieli przewagę 16:12. Po niej w grze po obu stronach pojawiło się sporo niedokładności. W końcu gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli odrabiać starty. Do ostatniej chwili nie wiadomo było kto wygra to spotkanie. Dopiero na jedenaście sekund przed końcem, gdzie na tablicy widniał wynik 22:22, do głosu doszedł Nacho Valles, który znalazł lukę między przeciwnikami i trafił do bramki!

Teucro - Alcobendas 38:29