Liga Narodów: z piekła do nieba - Anglicy zagrają w Final Four!

• Data publikacji: 18.11.2018, 16:52

Cóż to był za mecz! Anglicy mimo, że przegrywali z Chorwatami 0:1, w ostatnim kwadransie zdołali odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrali. Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w grupie 4 i to oni zagrają w Final Four Ligi Narodów!

Dzisiejszy mecz między Anglią i Chorwacją mógł przynieść wiele scenariuszy, bo zawikła sytuacja w grupie umożliwiała awans wszystkim trzem drużynom! Hiszpanie, którzy przed dzisiejszym meczem zajmowali pozycję lidera, musieli liczyć na remis. Anglicy potrzebowali zwycięstwa by awansować i bezbramkowego remisu, aby nie spaść z dywizji A. Chorwaci do awansu również potrzebowali wygranej, a aby uniknąć spadku musieli co najmniej zremisować więcej niż 0:0.

Anglicy wiedzieli, że muszą zagrać jak o życie, więc od pierwszych minut rzucili się do ataku. W 11. minucie swoją okazję zmarnował jednak Raheem Sterling, którego strzał zatrzymał bramkarz. 5 minut później Kalinic powstrzymał z kolei uderzenie Harry;ego Kane'a. Chorwaci nie byli w stanie odpowiedzieć na ataki Anglików w pierwszej połowie. Do przerwy wynik 0:0, który premiował Hiszpanów.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza część spotkania, bowiem przed szansą zdobycia bramki stanął Raheem Sterling, ale i tym razem jego strzał nie był wystraczająco dobry, by pokonać chorwackiego bramkarza. W 57. minucie do głosu doszli w końcu wicemistrzowie świata. W rolę egzekutora wcielił się Andrej Kramarić, który popisał się niesamowitym opanowaniem i techniką, ograł całą obronę w polu karnym i trafił w samo okienko bramki Pickforda. To był piękny gol, który na tamten moment dawał awans Chorwatom. Gareth Southgate zdecydował się jednak w 72. minucie wpuścić Jessego Lingarda, który w koszulce reprezentacji zwykle gra o wiele lepiej niż w klubie. I tym razem gracz Manchesteru United nie zawiódł i w 78. minucie z najbliżej odległości skierował piłkę do siatki po nieudanym strzale Harry'ego Kane'a. Wynik 1:1 jednak wciąż był jałowy dla Lwów Albionu, bowiem Anglicy wciąż znajdowali się na miejscu spadkowym. Sprawy w swoje ręce wziął jednak kapitan reprezentacji, Harry Kane. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Chilwella i wślizgiem wpakował piłkę do bramki. Trybuny Wembley ogarnęła euforia, bowiem Anglicy w zaledwie 7 minut wyszli ze strefy spadkowej na pozycję lidera grupy! Gospodarze zdołali dowieźć minimalną wygraną do końca i w rezultacie to oni zagrają w Final Four Ligi Narodów w czerwcu! Chorwaci podzielą tym samym los Polaków, Niemców i Islandczyków i spadają z Dywizji A.

Anglia - Chorwacja 2:1 (0:0)

Bramki: 78' Lingard, 85' Kane - 57' Kramarić

Anglia: Pickford - Chilwell, Stones, Gomez, Walker, Sterling, Delph (73' Lingard), Dier, Rashford (73' Sancho), Barkley (64' Alli), Kane

Chorwacja: Kalinic - Vrsaljko (26' Milić), Lovren, Vida, Jedvaj, Modrić, Brozović, Rebić (46' Brekalo), Vlasić (79' Rog), Perisić, Kramarić

Szwajcaria - Belgia 5:2 (3:2)

Rodriguez 26' (rzut karny), Seferović 31' 44' 84', Elvedi 62' - T. Hazard 2' 17'

Szwajcaria awansowała do Final Four, Islandia spadła do Dywizji B.