EHF Liga Mistrzów: runda rewanżowa rozpoczęta

• Data publikacji: 18.11.2018, 21:05

Polskie drużyny wygrały w ramach 8. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Dla grup A i B była to pierwsza kolejka rundy rewanżowej.

W dwóch mocniejszych grupach odbyły się rewanżowe mecze spotkań 7. kolejki. PGE Vive Kielce po raz drugi wygrało z Mieszkowem Brześć. Więcej TUTAJ. W meczu kolejki Barcelona grała z Vardarem Skopje. Tym razem mecz był bardziej wyrównany niż w poprzedniej serii gier, ale tylko do przerwy. W drugiej połowie Duma Katalonii odskoczyła zwycięzcom rozgrywek sprzed dwóch lat. Barcelona wygrała 34:26 i utrzymała prowadzenie w grupie. Kamil Syprzak grał przez niecałe ostatnie 10 minut i rzucił jedną bramkę. Do teraz na pierwsze zwycięstwo czekali triumfatorzy poprzednich rozgrywek. Montpellier pokonało Rhein Neckar Loewen. Dzięki temu Vive uzyskało dwa punkty przewagi nad drużynami z Macedonii i Niemiec. W czwartym meczu tej kolejki Veszprem zrewanżowało się Kristianstad za porażkę sprzed tygodnia.

Nadal niepokonani są zawodnicy Paris Saint Germain. Mistrzowie Francji ponownie pokonali Flensburg. Tym razem bez większych trudności, w przeciwieństwie do pierwszego meczu. Remisem zakończył się mecz Pick Szeged ze Skjern. Spotkanie zakończyło się wynikiem 33:33, a gol Jorge Maquedy nie został uznany, gdyż był zdobyty po czasie. Pick utrzymał drugie miejsce w tabeli. Bardzo ciekawie zapowiada się walka pomiędzy pozostałymi sześcioma drużynami. Celje zrewanżowało się Zagrzebiowi za porażkę w "Bałkańskich derbach". Motor Zaporoże pokonał Nantes. Paweł Paczkowski po powrocie po kontuzji zdobył tylko jedną bramkę. Mateusz Kus nie zaliczył żadnego trafienia.

Do niespodzianki doszło w grupie Wisły Płock. Elverum wygrało z Dinamem Bukareszt. Nafciarze w czwartek pokonali Wacker Thun i są samodzielnym liderem. Więcej TUTAJ. Ciekawie jest także w grupie C. Po 12 punktów mają Bjerringbro Silkeborg, Tatran Presow i Sporting. Do końca rozgrywek w grupie C pozostały dwie kolejki.