Rugby Europe Trophy: Polacy zbici przez Holendrów

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 17.11.2018, 20:27

Aż 0:49 (0:13) Polska przegrała w Lublinie z Holandią w swoim trzecim meczu Rugby Europe Trophy. Mimo dotkliwej porażki nasz zespół pozostał na pozycji lidera rozgrywek.

Do sobotniego meczu Polacy przzystępowali z pozycji lidera drugich w hierarchii europejskiego rugby rozgrywek i wiadomo było, że nawet porażka z tej pozycji naszej drużyny nie zrzuci. A takowa się przytrafiła - do tego bardzo dotkliwa. Faworyzowani Holendrzy od początku wzięli sprawy w swoje ręce i dali nam do zrozumienia, że do Lublina przyjechali po zwycięstwo. O ile w pierwszej połowie nasz zespół jeszcze dosyć dobrze się bronił (do przerwy było 0:13) o tyle druga odsłona meczu pozbawiła Polaków już wszelkich złudzeń.

Po zmianie stron przyłożenia Holendrów były już regularne i zdobywane w bardzo prosty sposób. Szczególnie w ostatnich 10-minutach, kiedy to Polacy złapali trzy bezsenswone wykluczenia, droga do naszego pola punktowego stała dla rywali otworem, a oni to bezlitośnie wykorzystywali. Ostatecznie Holandia wygrała aż 49:0.

Mimo porażki Polska pozostała liderem rozgrywek Rugby Europe Trophy. Jednak biało-czerwoni mają 8 punktów po trzech seriach gier, a dla naszego sobotniego rywala, który już w tej chwili mają 4 oczka na koncie, było to dopiero pierwsze spotkanie w tej odsłonie tychże rozgrywek. Na kolejny mecz Polaków poczekamy do 16 lutego, kiedy to zmierzymy się na wyjeździe z innym z faworytów naszej dywizji - Portugalią.

Polska - Holandia 0:49 (0:13)

Punkty: Amir Rademaker 15, Liam McBride 11, Joshua Gascoigne 10, David Weersma 8, Wolf van Dijk 5.