Bundesliga: Flensburg wciąż niepokonany

• Data publikacji: 19.11.2018, 19:45

W 13. kolejce Bundesligi Flensburg pokonał w hitowym starciu Rhein-Neckar Loewen 27:20 i umocnił się na pozycji lidera.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Obrony po obu stronach boiska dobrze się sprawdzały. Ekipie gości przez większość pierwszej połowy udawało się prowadzić jedną, bądź dwoma trafieniami, jednak w końcówce gospodarze doprowadzili do remisu (14:14). Druga część to już zdecydowana przewaga Flensburga, który przebudził się po przerwie. Dominował w każdym elemencie, a to przełożyło się to na wynik i znaczne prowadzenie (20:17). Ostatecznie gospodarze wygrali 27:20, pozwalając na zdobycie zaledwie sześciu trafień drużynie Rhein-Neckar Loewen.

Blisko niespodzianki było w Berschiger, gdzie beniaminek jeszcze w 54. minucie remisował z THW Kiel. Wtedy jednak zespół gości odpalił w końcówce i zdobył trzy bramki, na wagę wygranej. W tym spotkaniu nie zagrał Maciej Majdziński, który w poprzedniej kolejce uszkodził więzadła krzyżowe po raz drugi w karierze i niestety nie zagra do końca sezonu.

Polaków zabrakło również w składach na spotkanie Magdeburga z Lemgo. Zarówno Piotr Chrapkowski, jak i Piotr Wyszomirski pojedynek oglądali z trybun ze względu na swoje urazy. Pomimo braku swojego podstawowego obrońcy w składzie, Gladiatorzy wygrali 29:24.

Swoją szansę w końcu otrzymał Maciej Gębala. Jego Lipsk podejmował Friesenheim. Początkowo starcie układało się po myśli zespołu Polaka, który rzucił trzy bramki. Przez większość spotkania utrzymywali prowadzenie. Jednak w końcówce ich gra się posypała i zamiast zainkasować cenne punkty, to stracili je na rzecz przeciwników, przegrywając 24:27.