Zawiercie wywalczyło zwycięstwo z Będzinem

• Data publikacji: 19.11.2018, 19:14

Ostatni w tabeli MKS Będzin przegrał dziś kolejny mecz w PlusLidze. W 8. kolejce, po długiej i zaciętej walce na własnym boisku, uległ Warcie Zawiercie.

Będzinianie są pod ostrzałem. Do tej pory wygrali tylko jeden pojedynek przeciwko przedostatniej w tabeli ASSECO Resovii Rzeszów. Dziś naprzeciwko nich stanęli siatkarze, którzy w tej chwili są na szóstej pozycji. Zawiercianie nie mieli łatwej przeprawy z gospodarzami, którzy wywalczyli jeden punkt. Oba zespoły równo weszły w mecz. To jednak MKS od stanu 7:7 zaczął odskakiwać faworytom. W połowie seta miał już cztery oczka przewagi (16:12), co stawiało go w dobrym położeniu. Taki początek spotkania zapowiadał ciekawą walkę. Pierwszą piłkę meczową miał przy 24:19, wykorzystał jednak drugą okazję.

W kolejnej odsłonie zawiercianie zebrali się w sobie, choć nie wszystko szło po ich myśli. Warta wyszła na kilkupunktowe prowadzenie (13:8), jednak nie było jej łatwo utrzymać go do końca. MKS zbliżył się do przewagi jednego oczka (17:16). Ostatecznie to goście znów powiększyli przewagę, wyrównując w setach na 1:1.

Loteria w trzeciej partii dała zwycięstwo Zawierciu. Początek był wyrównany, ale później zespoły na zmianę wychodziły na niewielkie prowadzenie. W szarpanej walce lepiej poradzili sobie faworyci tego spotkania. Warta była już coraz bliżej kolejnych trzech punktów, Będzin jednak stawiał opór. Opór, którzy dał mu tie-breaka. W czwartym secie od początku miał przewagę nad rywalami, którzy tylko na moment w połowie zbliżyli się do MKS-u.

W tie-breaka to zawiercianie weszli zdecydowanie lepiej. Przy przewadze 6:2 waleczni będzinianie zaczęli się zbliżać. Goście czuli ich oddech na karku, ale nie poddali się. To oni zgarnęli dwa punkty w tym spotkaniu.

Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:2 (20:25 25:21 25:21 20:25 15:12)