Reprezentacja Polski U20 wygrywa w sparingu z Ukrainą

• Data publikacji: 19.11.2018, 21:28

Polska reprezentacja U20 wygrała ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy 2:1. Gola dla Polski zdobył Dominik Steczyk z rzutu karnego. Veremiienko ponadto zdobył gola samobójczego.

Młodzieżowa kadra Polski do lat 20 wciąż przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w naszym kraju w 2019 roku. Zespół przejął były trener Legii Warszawa Jacek Magiera, jednak drużyna pod jego wodzą zajmuje ostatnie miejsce w Elite League, a ponadto wygrała tylko jedno spotkanie na 7 rozegranych. Na dodatek 4 dni temu Polacy ulegli bardzo mocnej reprezentacji U20 Portugalii 0:2. Mecz towarzyski z Ukrainą miał więc poprawić humory w zespole.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Polaków. Już w 19. minucie w polu karnym upadł David Kopacz, sędzia natychmiast wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Dominik Steczyk i gospodarze już po 20 minutach mogli cieszyć się prowadzeniem. Niestety, nie na długo. W 28. minucie stan meczu wyrównał Denys Popow. Zawodnik Dynama Kijów zdobył bramkę głową.

Druga połowa to okres gry bardziej otwartej. Ataki szły zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Przełamanie przyszło dopiero w 70. minucie, kiedy to Polacy rozegrali całkiem niezłą akcję pod bramką rywala. Kacper Kostorz próbował dograć piłkę do jednego ze swoich kolegów, jednak tor lotu futbolówki niefortunnie przeciął Veremiienko i wpakował ją do własnej bramki. Polacy zdołali minimalne prowadzenie dowieźć do końca i jest to drugie zwycięstwo juniorów pod wodzą Jacka Magiery.

Polska U20 - Ukraina U20 2:1 (1:1)