NHL: kompromitacja Vegas Golden Knights

• Data publikacji: 20.11.2018, 09:53

Dwie dogrywki, a także masa goli to dzisiejsze mecze NHL. Calgary Flames zmiażdżyło Vegas Golden Knights 7:2, a blisko imponującego powrotu byli hokeiści z Ottawy Senators.

Blisko ogromnej kompromitacji byli hokeiści z Vegas Golden Knights, którzy przegrali 2:7. Mogło być jednak gorzej, bo Płomienie wygrali pierwszą tercję 5:0, a już po 25. minutach gry prowadzili 7:0! Gospodarze jednak uznali wtedy, że mecz jest już rozstrzygnięty i zdjęli nogę z gazu. Jedyne na co było stać Vegas Golden Knights to dwie bramki honorowe w trzeciej tercji.

Do dogrywki doszło w meczu Pittsburgh Penguis z Buffalo Sabres. Trzecia drużyna Konfrencji Wschodniej sporo musiała się namęczyć, by wygrać to spotkanie, bowiem gospodarze prowadzili już 4:1. Sabres jednak zdobyli dwa gole w drugiej tercji, wyrównali stan spotkania w 52. minucie. Dogrywkę rozegrali perfekcyjnie, bo już po 45 sekundach do siatki trafił Jack Eichel i zakończył spotkanie.

Do wymiany ciosów doszło w Montrealu, gdzie Canadiens zagrali z Washington Capitals. I tym razem gospodarze prowadzili w drugiej tercji dwiema bramkami, jednak na początku trzeciej otrzymali karę minutową. Goście wykorzystali grę w przewadze, a do zdobycia bramki wystarczyło im 10 sekund. Swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Owieczkin. Dogrywka długo nie mogła się rozstrzygnąć, po ponad 3 minutach do siatki trafił jednak Lars Eller i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Blisko odrobienia strat byli hokeiści z Ottawy Senators, którzy przegrali z Floridą Panthers 5:7. O wysoki wynik zatroszczył się Lammikko, który zaliczył aż 4 asysty. Goście z Floridy po pierwszej tercji prowadzili 4:1. Ottawa jednak na początku drugiej tercji zdołała złapać kontakt i zdobyła dwie bramki. Pantery jednak trzymały rękę na pulsie i jeszcze przed 40. minutą zdołali ponownie odskoczyć rywalom trzema bramkami. Gospodarze jednak nie poddawali się i w trzeciej części zdobyli dwa gole, zbliżając się do rywali na odległość jednego gola. Ich marzenia ukrócił Mike Hoffman, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania.