Liga Mistrzów: Anwil pozostaje w walce o wyjście z grupy

• Data publikacji: 21.11.2018, 19:40

Anwil Włocławek wygrał z Le Mans 76:64 i pozostaje w walce o wyjście z grupy A. Włocławianie zajmują obecnie 4. miejsce.

Mistrzowie Polski wracają na ścieżkę zwycięstw w koszykarskiej Lidze Mistrzów. Po dwóch porażkach Anwil wygrywa swój trzeci mecz i pozostaje w grze o 1/8 Ligi Mistrzów. Zwycięstwo to było o tyle ważne, bo Le Mans znajdował w tabeli tuż za plecami Anwilu.

Włocławianie dzisiaj jednak źle  zaczęli i Le Mans mogło cieszyć się przez kilka minut prowadzeniem. Anwil Włocławek jednak zdołał doprowadzić do wyrównania i zdążył objąć prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej kwarty. Mimo, że były to tylko dwa punkty, to z pewnością psychologicznie pomogło Polakom. Swoją przewagę udowodnili w drugiej kwarcie, którą wygrali już pięcioma punktami i zdołali sobie wypracować całkiem niezłą zaliczkę. Mistrzowie Francji nie potrafili zagrozić już Anwilowi do końca meczu, a mistrzowie Polski bez problemu powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 76:64.

Anwil Włocławek zaimponował skutecznością rzutów zza łuku - 11/23. Nie zawiedli również dwaj liderzy, Chase Simon i Josip Sobin, którzy zdobyli kolejno 16 i 10 punktów. Ponadto swoje trzy grosze dorzucił z ławki Szymon Szewczyk (11 punktów, 3/5 za trzy). To, czym jednak charakteryzował się Anwil dzisiaj, to równa gra całego zespołu, ciężko tak naprawdę wskazać gracza, który kompletnie zawiódł.

Goście byli całkowitym zaprzeczeniem Anwilu. Mistrzowie Francji skorzystali dzisiaj tylko z ośmiu graczy, a tylko sześciu z nich punktowało! Wózek ten próbowało ciągnąć trio Bigote-Cornelie-Yeguete, ale mimo, że zdobyło dwucyfrową ilość punktów, to także sporo rzutów zmarnowało. Yeguete ponadto zebrał 15 piłek, w tym 7 pod koszem rywala, jednak ciężko wygrać, gdy nie otrzymujesz wsparcia od reszty zespołu.

Następny mecz Anwil rozegra 12 grudnia z Ventspils - najgorszą drużyną grupy.

Anwil Włocławek - Le Mans 76:64 (16:14; 20:15; 23:24; 17:11)

Anwil Włocławek: Simon 16, Szewczyk 11, Sobin 10, Zyskowski 9, Marković 9, Michalak 7, Łączyński 7, Kostrzewski 4, Broussard 3