EuroCup: kolejna porażka Arki

• Data publikacji: 21.11.2018, 21:22

W spotkaniu ósmej kolejki koszykarskiego EuroCupu, Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z chorwackim zespołem Cedevita Zagrzeb 94:87. Dla zespołu z Gdyni oznacza to praktycznie koniec przygody z europejskimi rozgrywkami.

Cedevita zdobywała w ostatnich pięciu sezonach mistrzostwo Chorwacji, a w 2011 roku grała w Final Four EuroCupu. Arka, zarówno w ligowych, jak i międzynarodowych rozgrywkach, jest na przeciwnym biegunie. Ostatni tytuł mistrza Polski zdobyła w 2012 roku, zaś w EuroCupie była w TOP 16 w roku 2004.

W Gdyni w październikowym starciu zdecydowanie wygrali koszykarze Cedevity, bo aż 61:78. Faworytem rewanżu byli więc Chorwaci, co niestety dla podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza potwierdziło się i praktycznie zamknęło im marzenia o wyjściu z grupy.

Pierwsza kwarta meczu była bardzo wyrównana, choć w pewnym momencie wydawało się, że gdynianie wygrają ją z sześciopunktową lub większą przewagą. Jednak w końcówce gospodarze odrobili straty, rzucając pięć oczek i skończyło się na 18:19. W drugiej odsłonie już tak dobrze dla naszego teamu nie było. Podrażnieni Chorwaci pewnie wygrali różnicą jedenastu punktów i po pierwszej połowie prowadzili 44:34. Po przerwie koszykarze Arki wzięli się do pracy i stopniowo zaczęli odrabiać straty. W efekcie wygrali tę partię z przewagą jedenastu punktów, rewanżując się dokładnie tym samym, co rywale zrobili w drugiej kwarcie. Przed ostatnim akordem tej rywalizacji na tablicy wyników było więc 63:64. W niej zaś chorwaccy zawodnicy szybko wyszli na bezpieczną, piętnastopunktową przewagę, którą kontrolowali do ostatniego gwizdka sędziego. „Arkowców” stać było jeszcze na rzucenie kilku punktów, a mecz skończył się zwycięstwem gospodarzy 94:87. Ta kwarta była najbardziej obfita w zdobycze punktowe, ponieważ zakończyła się ona triumfem Cedevity 31:23.

Cedevita Zagrzeb - Arka Gdynia 94:87 (18:19, 26:15, 19:30, 31:23)

Cedevita: Justin Cobbs 28, Jacob Pullen 18, Andrija Stipanović 12, Marko Banić 12, Elgin Cook 9, James Bell 8, Ivan Ramljak 3, Toni Katic 2, Jakov Mustapić 2, Karlo Zganec 0, Domagoj Bosnjak 0.

Arka: Josh Bostic 27, Robert Upshaw 14, James Florence 11, Adam Łapeta 9, Jakub Garbacz 9, Krzysztof Szubarga 7, Marcel Ponitka 6, Deividas Dulkys 3, Dariusz Wyka 0.