SIatkówka - LM: Budowlani bez szans

• Data publikacji: 22.11.2018, 22:00

Porażką w trzech setach zakończył się pierwszy mecz Grot Budowlanych Łódź w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza przegrała na wyjeździe z Igor Gorgonzolą Novara.

Pierwszy set świetnie rozpoczął się dla polskiej drużyny, która prowadziła 6:0. Gospodynie jednak weszły w mecz i sukcesywnie odrabiały stratę, doprowadzają w końcu do remisu 12:12, a następnie odskoczyły na kilka punktów. Ostatecznie set zakończył się wygraną podopiecznych Massimo Barboliniego do 19.

W drugiej partii od początku prowadził zespół z Novary. W szczytowym momencie ich przewaga wynosiła jednak tylko sześć punktów, a wkrótce potem łodzianki zmniejszyły stratę do zaledwie jednego oczka. Gra gospodyń wróciła na lepsze tory i ten set również zakończył się wynikiem 25:19.

Na początku trzeciej odsłony spotkania gra była bardzo wyrównana, ale później zespół z Novary odskoczył na trzy-cztery punkty. W dalszej części seta gospodynie, pomimo twardego oporu ze strony łodzianek, powiększyły swoją przewagę, a ostatecznie wygrały trzecią partię 25:20.

Igor Gorgonzola Novara-Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)