PHL: GKS Katowice wygrywają po raz 16 z rzędu!

• Data publikacji: 23.11.2018, 21:00

Za nami 23. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Wygrywali faworyci, a pewnymi zwycięstwami mogą pochwalić się JKH Jastrzębie, Podhale Nowy Targ oraz Unia Oświęcim.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w Nowym Targu. Na Podhalu rozegrano w dwa dni dwa mecze między miejscowymi a Energą Toruń. Oba spotkania wygrali Podhalanie. W czwartkowym spotkaniu dwie bramki ustrzelił Jaskiewicz, dzisiaj dublet zdobył Różański. Tym samym torunianie przegrali trzeci mecz z rzędu. W rezultacie na odległość trzech punktów zbliżyli się do nich hokeiści z Unii Oświęcim, którzy będą rywalizować z Nowym Targiem i Cracovią o szóste miejsce.

Pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy z JKH GKS Jastrzębie w starciu z Polonią Bytom. Gospodarze wygrali różnicą aż pięciu goli. Jastrzębianie pozostają na czwartym miejscu i dotrzymują kroku czołówce ligi. Od drugiego miejsca dzieli ich zaledwie jeden punkt.

Do ligowego grania powrócili hokeiści z Katowic, którzy ostatnio wywalczyli sobie miejsce w finale Pucharu Kontynentalnego. Dzisiaj wicemistrzowie Polski zagrali z rywalem zza miedzy - Zagłębiem Sosnowiec. I chociaż już po czterech minutach Zagłębie prowadziło 2:0, to GKS wspiął się na wyżyny możliwości i zaliczył udany powrót. Najpierw bramkę kontaktową strzelił Patryk Wronka. W drugiej tercji goście wyszli na prowadzenie dzięki bramkom Starzyńskiego i Urbanowicza. Katowiczanie dowieźli minimalne prowadzenie do końca meczu i wygrali szesnasty mecz z rzędu!