NHL: Sabres po raz ósmy

• Data publikacji: 24.11.2018, 10:09

Za nami niezwykle obfita noc jeśli chodzi o emocje związane z najlepszą hokejową ligą świata. Na tafle NHL wyjechało aż 30 z 31 zespołów NHL.

W zdecydowanej większości spotkań to była noc gospodarzy, których łupem padło aż 13 z 15 spotkań. Wyłamali się tylko Arizona Coyotes (porażka 1:5 z Colorado Avalanche) oraz New Jersey Devils (3:4 po dogrywce z New York Islanders).

Dogrywki - tyle że zwycięskie dla gospodarzy - oglądaliśmy również w Buffalo i Bostonie. Sabres po trafieniu Jeffa Skinnera zwyciężyli 3:2 Montreal Canadiens, notując ósme zwycięstwo z rzędu, Bruins natomiast, dzięki złotej bramce Joakima Nordstroma, zapewnili sobie zwycięstwo nad Pittsburgh Penguins, 2:1. Pingwiny z bilansem 8-8-5 wyprzedzają na ten moment tylko dwie drużyny w konferencji wschodniej.

Mini come-backiem pochwalić się mogą hokeiści Minnesoty Wild. Podopieczni trenera Bruce'a Boudreau po dwóch tercjach przegrywali 0:2 z Winnipeg Jets, ale w trzeciej części gry z nawiązką odrobili straty i zwyciężyli w całym spotkaniu 4:2.

Do najciekawszego starcia minionej nocy doszło chyba w Columbus, gdzie miejscowi Blue Jackets mierzyli się z Toronto Maple Leafs. Gospodarze triumfowali 4:2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Josh Anderson, po razie - Cam Atkinson (w osłabieniu) i Markus Hannikainen.