Bundesliga: młody Belg przyćmił gwiazdy Bayernu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 24.11.2018, 17:29

Do niespodzianki doszło w meczu 12. kolejki Bundesligi. Bayern Monachium na własnym stadionie zremisował z Fortuną Duessledorf 3:3. Bohaterem gości został młody Belg Dodi Lukebakio, który strzelił trzy bramki. Nieskuteczny był Robert Lewandowski, a całe spotkanie rozegrał Marcin Kamiński.

Początek spotkania był dość zaskakujący. Piłkarze Fortuny nie przestraszyli się Bayernu i ruszyli do ataku. Manuel Neuer obronił groźne strzały Lukebakio i Usami'ego. Bayern jednak szybko opanował sytuację i już w 14. minucie mógł prowadzić, ale piłka po strzale Boatenga minimalnie minęła słupek.

Trzy minuty później już nic nie zabrakło. Po rzucie rożnym zawodnicy Fortuny nieskutecznie wybili piłkę, a ta trafiła do Niklasa Suele, który pewnie pokonał bramkarza. W 20. minucie na 2:0 podwyższył Thomas Mueller, który skorzystał z długiego podania od Boatenga i myląc bramkarza trafił do siatki.

W 34. i 38. minucie szanse na wpisanie się na listę strzelców miał Robert Lewandowski. Jednak za pierwszym razem posłał piłkę obok słupka, a za drugim nad poprzeczką. Sprawdziło się stare porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 44. minucie Dodi Lukebakio, który wykorzystał podanie Zimmera i trafił do bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 58. minucie Bayern podwyższył swoje prowadzenie. Robert Lewandowski odegrał ieta do Thomasa Muellera, a ten zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. To mocno podrażniło drużynę gości. Coraz częściej gościli pod polem karnym Bayernu.

W 68. minucie Oliver Fink z bliskiej odległości nie trafił, oddając strzał głową. Dziesięć minut później Lukebakio po raz drugi trafił do siatki. Sędzia początkowo nie uznał gola, ale po analizie VAR zaliczył trafienie. To nie był najlepszy dzień Lewandowskiego, który nie wykorzystał kolejnej okazji, nie trafił nawet do pustej bramki.

Bohaterem Fortuny okazał się Dodi Lukebakio, który w doliczonym czasie gry skutecznie zakończył kontrę i ustalił wynik spotkania na 3:3. Bayern po raz kolejny stracił punkty na własne życzenie.

Bayern Monachium - Fortuna Duessledorf 3:3 (2:1)

Bramki: Suele (17'), Mueller (20'), (58') - Lukebakio (44'), (78'), (90+3')