Panowie też bez awansu

• Data publikacji: 04.05.2018, 20:49

Bez Polaków odbędzie się finał zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kecskemét. Podobnie jak dzień wcześniej panie, tak i panowie nie przeszli kwalifikacji.

W grupie A zaprezentował się Szymon Staśkiewicz. W szermierce odniósł 14 zwycięstw i zajął 12. miejsce, ale po pływaniu, w którym był 28. (2:14,34), spadł na 19. pozycję. W biegu połączonym ze strzelaniem utrzymał ją, co oznaczało dla niego brak awansu do finału.

Sebastian Stasiak rywalizował w grupie B. Z czasem 2:03,50 wygrał konkurencję pływacką, jednak w szermierce spisał się dużo słabiej – pokonał tylko 12 rywali i spadł na 17. lokatę. Kombinacja także nie potoczyła się po jego myśli, zanotował bowiem kolejny spadek i zakończył zmagania na 22. miejscu, zbyt niskim, aby myśleć o występie w niedzielę.

Łukasz Gutkowski startował w grupie C. W pływaniu zajął 23. miejsce (2:10,10), w szermierce zaś był 28. (10 zwycięstw) i do kombinacji startował właśnie z tej pozycji. W niej udało mu się awansować na 19. lokatę, jednak było to za mało, aby znaleźć się w gronie najlepszych 36 zawodników.

W tej samej grupie o awans walczył Daniel Ławrynowicz. 27. w pływaniu (2:12,21) i 20. w szermierce (14 zwycięstw), do finałowej konkurencji startował z 21. pozycji. To samo miejsce zajmował po jej ukończeniu, również nie kwalifikując się do finału.